0 oy
2.3k gösterim
İnternette Froot reklamları görmeye başladım. Güvenilir mi bu Froot denen site?

düzenledi

Yaklaşık bir aydır 15 TL vererek abone olduğum kuruluş (çekiliş sitesi). Firmanın kuruluş yeri Kazakistan.

Ben ve üye yaptığım üç diğer kişi mevcut çekilişler ile ürün kazandı.

Benim kazandığım ürün 3-4 gün içerisinde teslim edildi faturası ve garantisi ile birlikte. Ayrıca mailinize ayrıca bir e-fatura yolluyorlar.

Sitenin güvenirliği hakkında söyleyeceklerim bunlar arkaplanda ne oluyor bilemiyorum gerisini zaman gösterecek.

Abone olduktan sonra sitedeki olan tüm çekilişlere katılabiliyorsunuz. Hafta içi 5 gün çekiliş oluyor. Günde yaklaşık 3-4 çekiliş oluyor. Bunların hepsine iki aşamalı olarak katılabiliyorsunuz.

İlk aşama Çekilişe başvuru aşaması bu aşamada çekilişe katılan kişi sayısına oranla ürünün fiyatıda düşüyor ürünlerin en son düşeceği fiyat 5 TL olarak belirlenmiş. Sanırım 5 TL reklamlarını bu yüzden heryerde görüyoruz :) .

İkinci aşama ise Çekilişin fiyatının belirlendiği ve bu fiyata alabileceğinizi kabul ettiğiniz aşama.

Bu iki aşama birer saat olmak üzere iki saat sürüyor iki aşamada bittikten sonra ***ndom sitesınde froot kullanıcı numaralarınızla rastgele biri seçiliyor. Bu kişi hemen belli oluyor ve ürünün son düştüğü fiyat ile alınabilmesi için mailine onay satın alma linki geliyor aynı zamanda bu satın alma linkinden adres bilgilerinizi giriyorsunuz.

Yardımcı olduysam ne mutlu bana sitenin güvenirliği hakkında bi bilgim yok dediğim gibi bunu zaman gösterecektir. smiley

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap
Değişik bir sistem olan Froot, ülkemizde thefroot.com/tr adresiyle erişime açılmış bulunmakta. Bu sistemin çalışma mantığı kısaca özetlemek gerekirse benim gördüğüm kadarıyla imece usulu mantığı üzerine kurulmuş gibi görünüyor. Siteye ilk başta 15 TL gibi bir meblağ ile aylık abone oluyorsunuz sonra almak istediğiniz ürün hangisiyse onu bulup almak istiyorum diyorsunuz, aynı sizin gibi farklı kişiler de bu ürünü almak istiyorum diyorlar. Sonra da random.org sitesi üzerinden rastgele kazanan belirlenip seçilen ürünü veriyorlar. Güvenilir bir sistem mi? Bilemiyoruz. Sistem henüz Türkiye de yeni olduğu için şuan için herhangi bir şikayet veya memnuniyet belirtilmiş değil. Eğer Froot hakkında olumlu veya olumsuz düşünceleriniz varsa bunu belirtirseniz diğer kişilerin bilgilenmesine yardımcı olmuş olursunuz.
Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com
Merhabalar ben de yaklaşık 1 aydır üyeyim ve çekilişlere katılıyorum genelde aynı anda 2 çekiliş açılıyor bunlardan biri ürün, diğeri de 1 yıllık ücretsiz froot üyeliği oluyor. Ben de yeni üye olan herkes gibi “ Öncelikle 1 yıllık üyelik kazanayım da sonra rahat rahat ürün çekilişlerine katılırım “  mantığıyla ilk günlerde sadece üyelik çekilişlerine katılıyordum (gün içinde farklı zamanlarda açılan tüm çekilişlere katılabilirsiniz ama aynı andaki çekilişlerden yalnızca birine katılabilirsiniz)   Neyse ki 1. Haftanın sonuna doğru 1 yıllık üyelik kazandım ve umutlarım yeşerdi. Ama daha sonra katıldığım hiçbir ürün çekilişini kazanamadım ve dikkatimi çeken önemli bir ayrıntı oldu: kazananlar belirli aralıklarla aynı kişiler oluyor ya da aynı soyadına sahip kişiler oluyor. Tabii ki kazanan kişiler random bir şekilde seçiliyor dahi olsa aynı kişiye birden fazla çıkma olasılığı da var ama sürekli aynı kişilere çıkma olasılığı ? Beni düşündürdü biraz açıkçası. Şuan üye olan insanların güvenini kazanmak adına bir yıllık üyelik verdiklerini ama ürünleri, özellikle de telefon gibi pahalı ürünleri tanıdıklarına verdikleri kanaatindeyim. Sanırım gerçekten bir gün bir çekiliş kazanana kadar bu fikrim değişmeyecek. Şimdilik çekilişleri sıkı takipteyim bakalım bir değişiklik oldugu vakit tekrar yazacagım

İlgili sorular

0 oy
1 cevap

Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...