0 oy
1.7k gösterim
Telefonuma bugün SEMT KARGO başlıklı bir mesaj geldi. Gelen mesaj aşağıda. Semt Kargo güvenilir mi sizce? Hatırladığım kadarıyla ben bir alışveriş de yapmadım. Mesaj içerisinde bir link bulunuyor. Güvenilir olmayabilir diye linki buraya yazmadım.

ALISVERISLERINIZDE TOPLANAN 3200 PARAPUANINIZ SAYESINDE SAMSUNG GALAXY S8 PLUS AKILLI CEP TELEFONU HEDIYE SIPARIS:Https...

2 Cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

SEMT Kargo hediye kazandınız şeklinde gelen mesaj güvenilir mi?

Belirttiğiniz üzere alışveriş yapmamanıza rağmen adınıza bu şekilde gelen bir mesajın güvenilir olmadığı aşikar. Ayrıca mesaj da ki üsluba baktığınız zaman iyi niyetli bir mesaj olmadığı da gayet net anlaşılabiliyor. Telefonunuza gelen Semt Kargo mesajı güvenilir değildir. Mesajda bulunan bağlantıya tıklamamanız da fayda var. Genelde bu tür mesajlarda ki bağlantılar telefonunuza virüs bulaştırabilir veya telefonda ki kişisel bilgilerinizin kötü niyetli kişilerin eline geçmesine yol açabilir.

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com
0 oy
Aynısı bugün banada geldi. Bende o linke tıklamadım. Büyük ihtimal dolandırıcı. Kargo ücreti ve ÖTV ödeyip 100 lira kadar para alır. Kargo tesliminde kutuyu açtığımızda iki tane hıyarla karşılaşırız. Bu devirde kimseye güvenmeyin.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap

Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...