0 oy
232 gösterim
Bilgisayarımda internette gezerken durduk yere sınırlı erişim diye uyarı alıyorum ve internete giremiyorum. Bazen hiç internete giremeden bu hatayı alıyorum. Sorunu nasıl çözebilirim?

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Windows bilgisayarlarda özellikle Windows 8 ve sonrasında bende bu hatayla sık karşılaşmaya başladım. Bilgisayarımda DNS ön belleğini temizlediğim zaman benim problemimi uzun bir süre çözüyor yeniden tekrarlanırsa da aynı çözümü tekrar uyguluyorum ve problemden kurtuluyorum. Aşağıda DNS ön belleğini nasıl temizleyeceğinizi anlatmış olduğum bir videomu paylaşıyorum. O videoyu izleyerek DNS ön belleğinizi temizleyiniz. DNS ön belleğinizi temizlemenize rağmen sorununuz hala çözülmez ise modeminizi kapatıp 10-15 saniye bekleyip modemi tekrar açın. Sonra tekrar kontrol edin. Sorununuz hala devam ediyorsa modem yazılımınızı (firmware) güncellemenizde fayda var. Yine aşağıya modem yazılım güncellemesinin nasıl yapılabildiğini anlattığım bir videomu ekliyorum. Videodan izleyerek kendi modem yazılmınızı güncelleyiniz. Modem yazılımınızı güncellediniz veya modem yazılımınız zaten güncel ve sorununuz hala devam ediyorsa bilgisayarınızda ki virüs programlarını defender dahil olmak üzere kapatıp tekrar deneyiniz. Defender virüs programını kapatamazsanız aşağıya nasıl kapatabileceğiyle ilgili video ekliyorum. 


 

DNS ön belleğini nasıl temizlerim?


 

Modem yazılımını nasıl güncelleyebilirim?


 

Windows Defender virüs programını nasıl kapatabilirim?

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular


Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...