0 oy
166k gösterim

yeniden gösterildi
Merhaba. Bilgisayarımı geçtiğimiz günlerde bir bilgisayarcı formatladı. Formattan sonra bilgisayar elime ulaştığında Windows 10 arama kutusuna yazamama sorunu yaşamaya başladım. Arama kutucuna herhangi bir şey yazamıyorum. İnternette araştırma yaptım fakat herhangi bir sonuca ulaşamadım.
Windows 10 arama kutusuna yazamama sorunu çözümü nedir? Bir de bu sorunun kaynağı ne olabilir?

1 cevap

–1 oy
 
En İyi Cevap

Windows 10 arama kutusuna yazamama sorunu ile karşılaşmanızın nedeni büyük ihtimalle işletim sisteminizin KMSpico adı verilen crack ile etkinleştirilmiş olması. Format attırdığınız bilgisayarcı bilgisayarınız da ki Windows 10 işletim sistemini KMSpico programı ile etkinleştirdiyse bu sorunla karşılaşabilirsiniz. 

KMSpico ile işletim sistemini etkinleştiren kullanıcılar Windows 10 arama kutusuna yazamama sorunu yaşayabiliyor. Hem bundan hem de korsan yazılım kullanılmaması gerektiğinden dolayı bu tarz programlarını kullanmamanızı öneririz. 

Windows 10 arama kutusuna yazamama sorunu çözümü 

Windows 10 arama kutusuna yazılmıyor diyen bir kaç kullanıcımızın sorununu hazırladığımız reg dosyası ile çözdük. Aşağıdan hazırladığımız MsCtfMonitor.xml adlı dosyayı indirin. Bu dosyayı bilgisayarınıza indirdikten sonra görev zamanlayıcınızda ilgili alana görev al diyerek ekleyin. Nasıl ekleneceği ile ilgili aşağıdan videolu anlatımımızı izleyebilirsiniz. Sonrasında bilgisayarınızı yeniden başlatın. Hazırladığımız dosyayı buradan indirebilirsiniz. Sorunun çözümü gördüğünüz üzere oldukça basit. Bu tarz sorunların oluşmaması için yukarı da dediğimiz üzere korsan yazılım kullanmayın. 

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular

0 oy
0 cevap

Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...