0 oy
1.8k gösterim
Windows 11 işletim sistemine sahip bilgisayarımda güncelleme yapmaya çalıştığım zaman hata alıyorum. Hatada işlem başarısız gibisinden bir şeyler söylüyor. Bir türlü Windows 11 güncelleme hatası çözümünü bulamadım. Yardımcı olur musunuz?

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Windows 11 güncelleme hatası alıyorsanız bunun birden fazla nedeni olabilir. Aşağıda Windows 11 güncelleme sorunu çözümü konusunda ne yapabileceğinizden bahsedeceğim. Bahsettiğim işlemleri uygulayarak Windows 11 Windows Update hatasını kolayca çözebilirsiniz. Ayrıca bu anlattığım işlemler genelde bütün Windows Update hatalarını çözer. Farklı bir hata alan kullanıcılarda bu işlemleri uygulayabilirler.

Konuyla alakalı detaylı bir çözüm videomuz da bulunmaktadır. Dilerseniz aşağıda ki çözüm videomuz da ki işlemleri uygulayarak da yapabilirsiniz.

Windows 11 Güncelleme Hataları Nasıl Çözülür?

Ayarlar > Sistem > Sorun Gider > Diğer Sorun Gidericiler bölümünden Windows Update sorun gidericisini başlatın. Sonrasında sorunun tespit edilip otomatik onarılmasını sağlamayı deneyin.

C:/Windows/SoftwareDistribution/Download klasörü içerisinde ki bütün dosya ve klasörleri silin. Bu klasörde bilgisayara daha önceden indirilmiş Windows güncelleştirmeleri bulunmaktadır. Onları silip tekrar indirilmesini sağlayalım. Sonrasında Çalıştır ekranına %temp% yazıp açılan klasörde ki bütün verileri silin. Silinemeyen dosya ve klasörleri atla diyerek atlayabilirsiniz.

Bilgisayarınıza Windows Update onarma programını buradan indirin. Programın kurulumunu yaptıktan sonra yönetici olarak programı çalıştırın. Repairs bölümünden SADECE Windows Update onarımını seçip Start Repairs butonuna basın. Bu program bilgisayarda Windows Update de ki sorunu otomatik tespit edip çözmeye çalışacaktır. İşlemler bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Son yöntem olarak DISM aracı ile Windows Update'i onarmaya çalışalım. Buradan bilgisayarınıza Windows 11 iso dosyasını indirin. Sonrasında indirdiğiniz iso dosyasına çift tıklayıp, iso dosyasının okunmasını sağlayın. Komut istemi uygulamasını yönetici olarak çalıştırıp aşağıda ki kodu yapıştırın.

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /Source:D:\sources\install.wim

Bu kod içerisinde ki D:\ yazan yeri, iso dosyasının açıldığı diskin harfi ile değiştirin. Örneğin sizde E: içerisinde açıldıysa; kodu da E:\ olarak değiştireceksiniz. Değiştirdikten sonra Enter tuşuna basarak kodu çalıştırın. İşlem tamamlandıktan sonra aşağıda ki kodu yazıp tekrar Enter tuşuna basın.

sfc /scannow

 Bu işlemin süresi bilgisayarınızın hızına göre değişebilir. Ayrıca işlem bazı adımlarda takılmış gibi görünebilir. Böyle bir durumda herhangi bir müdahale de bulunmayın. İşlemin bitmesini bekleyin.

Tüm bu işlemleri yukarıda ki videolu anlatımımız da uygulamalı olarak anlattık. Videolu anlatımımız da bizle birlikte işlemleri sırasıyla uygulayabilirsiniz.

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular

0 oy
0 cevap
0 oy
1 cevap

Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...