0 oy
1.9k gösterim

yeniden açıldı

Bilgisayarda Windows Defender Güvenlik merkezine girdiğimde Denetimli Klasör Erişimi ayarının yanında Sayfa Kullanılamıyor BT yöneticiniz bu uygulamanın çeşitli alanlarına erişimini sınırladı ve erişmeye çalıştığınız öğe kullanılamaz şeklinde bir uyarı alıyorum. Bu sorunu nasıl çözerim?

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Bilgisayarda Windows Defender'i açtığınız da içerisinden bir ayarı değiştirmeye çalıştığınızda Sayfa Kullanılamıyor BT yöneticiniz bu uygulamanın çeşitli alanlarına erişimini sınırladı ve erişmeye çalıştığınız öğe kullanılamaz şeklinde bir hata alıyorsanız bu hatanın sebebi Yüksek ihtimalle bilgisayarınıza kurduğunuz bir virüs programı indecision Yani durumu size şöyle izah edeyim. Windows Defender bildiğiniz üzere Windows ait olan bir güvenlik yani virüs programıdır. Bilgisayarın işletim sisteminde ön yüklü olarak gelir. Siz bilgisayarınıza bir virüs programı kurduğunuzda (Avast, Kaspersky, Eset, AVG vs) Windows Defender veya içerisinde ki bir çok özellik devre dışı hale gelebilir ve bu uyarıyla karşılaşabilirsiniz. Aslında Devre dışı kalması burada bir sorun değil. Çünkü kurduğunuz virüs programı bilgisayarınızın güvenliğini devraldığı için Windows a ait olan güvenlik programı (Defender) haliyle devre dışı kalır. Aynı kalede iki kaleci olur mu? Olmaz tabii ki. Yenisi gelirse eskisi gider laughÖrnek biraz kötü oldu sanırım ama umarım anlatabilmişimdir yes Bu sorunun çözümü için bilgisayarınıza kurduğunuz anti virüs programını kaldırıp bilgisayarınızı yeniden başlatmanız yeterli wink

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular


Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...