0 oy
438 gösterim

Bugün internette gezerken aşağıda ki ekran görüntüsünde ki gibi bir site karşıma çıktı. Sitenin adresine baktığımda google-tr.deviceeventpromotions.xyz şeklinde bir adres yazıyordu. Açılan site Google Müşteri Ödül programı adı altında Her pazartesi, sponsorlarımızdan promosyon hediye almak için rastgele 10 şanslı ziyaretçimizi seçiyoruz. Bu, sadık kullanıcılar olduğunuz için sizlere "Teşekkürler" dememizin bir yolu. Samsung Galaxy S10, iPhone X veya iPad Air 2 seçebilirsiniz. Kazanmak için tek yapmanız gereken 8 soruyu doğru şekilde cevaplamak şeklinde uzun bir yazı yazıyordu. Bende dolandırıcı olabileceği ihtimali üzerine ekran görüntüsü alarak direkt siteyi kapattım. Sizce bu siteye girdiğim için faturam çok yüksek gelir mi?

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

google-tr.deviceeventpromotions.xyz Google Müşteri ödül programı gerçek mi? Dolandırıcı mı?


Sitenin adresine baktığımızda zaten sitenin amacı direkt anlaşılıyor. Sitenin Google ile alakası olmadığı apaçık ortada. Sitenin adına veya sitenin .xyz uzantılı olmasına dikkat edildiğinde bunun da yeni dolandırıcılık yöntemlerinden birisi olduğu belli oluyor. Siteye girdiğinizde sitede herhangi bir yere tıklamadan sadece ekran görüntüsü alarak siteyi kapattıysanız siteye girdiğiniz için telefon faturanıza ek ücret yansımaz. Bu tarz sitelere güvenmeyin ve kesinlikle kredi kartı bilgilerinizi girmeyin.

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
21 Eylül 2022 Rıdvan sordu
0 oy
1 cevap

Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...