0 oy
195 gösterim
Şöyle ki bir program var ve bir de onun server programı açtığımda ikisi de açılıyor programı kapattığım zaman server programı açık kalıyor sürekli ama ben istemiyorum sadece çalıştırdığım zaman açılsın kapatınca kapansın program da bazen kalabiliyor görev çubuğunda da yok sadece arka planda kalıyor görev yöneticisinden de kapatana kadar kapanmıyor. Buna ne yapabilirim?

1 cevap

0 oy
Belirttiğiniz program açılırken dediğiniz gibi diğer gerekli programı da kendisi otomatik başlatıyor. O açılan programın adını değiştirseniz veya silseniz büyük ihtimalle açmaya çalıştığınız program açılmaz ya da düzgün çalışmaz. Kapatırken de açık kalması normal. Kapattığınız da diğer açılan programın da otomatik kapanmasını siz sağlayamazsınız. Mecburen bahsettiğiniz gibi diğer programı görev yöneticisinden kapatabilir veya bu program için masaüstüne bir bat dosyası oluşturarak o bat dosyası üzerinden en azından tek tıkla kapanmasını sağlayabilirsiniz.
Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular


Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...