0 oy
138 gösterim

Android cihazımdan ismini bilmediğim çalan yabancı şarkının ismini ve kimin söylediğini nasıl bulabilirim?

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Merhaba!

Otobüste, yolda, okulda veya herhangi bir yerde duyduğunuz yabancı veya türkçe bir şarkının kim söylediğini ve şarkının ismini Android cihazınızdan bulmak çok kolay!

Bu şarkıları bulma işlemini bizim yerimize internette arayan uygulamalar mevcut. Bu yazımda size bu uygulamalardan bahsedeceğim. Bu uygulamalar sayesinde çalan şarkıyı uygulamaya sorsoyleyelim.com dinleterek uygulamanın sizin yerinize bu şarkıyı bulmasını sağlayabilirsiniz. Şimdi size bu uygulamalardan bahsedeyim.

1) Shazam

İlk uygulamamız; Shazam! Shazam uygulamasını ücretsiz olarak Google Play Store'den kurabilirsiniz. BURAYA tıklayarak direkt olarak Google Play Store'ye gidebilir, kurulumunu yapabilirsiniz. Uygulamanın sorsoyleyelim.com arayüzü çok basit. Uygulamayı çalıştırdığınız da ana ekranda "Shazamlamak için dokun" yazısını göreceksiniz. Bu butona tıklayıp çalan şarkıyı uygulamaya dinletmeniz yeterli. Şarkıyı olabildiğince uzun dinletin.

2) SoundHound

İkinci uygulamamız; SoundHound. Bu uygulamayı da yine ücretsiz olarak Google Play Store'den bulup kurabilirsiniz. İsterseniz direkt olarak BURAYA tıklayıp Google Play Store'ye gidip uygulamayı kurabilirsiniz. Bu uygulamanın da arayüzü çok basit. Uygulamayı kurduktan sonra uygulamayı sorsoyleyelim.com çalıştırdığınız da ana ekranda ki büyük butona tıklayıp şarkıyı dinletmeniz yeterli. Şarkıyı bulabilmek için olabildiğince uzun dinletin.

3) TrackID

Size önerebileceğim ücüncü ve son uygulamamız; TrackID. Aynı şekilde bu uygulamayı da Google Play Store'den bulup ücretsiz olarak kurabiliyorsunuz. İsterseniz direkt olarak BURAYA tıklayıp Google Play Store'ye gidip uygulamayı kurup kullanabilirsiniz.

İyi günler.

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular

KATEGORİLER

Windows
Android
IOS
Nasıl yapılır?
Nedir?
Hata çözümleri
SQL
FastReport
DevExpress
C#
Robot TV YouTube Kanalı
Faydalı içerikler ürettiğimiz YouTube kanalımıza davetlisiniz. Görsele tıklayarak kanalımıza gidebilirsiniz.

Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...