0 oy
584 gösterim

Android telefonumda ki Google Chrome üzerinde karanlık modu nasıl aktif edebilirim? 

Android Google Chrome dark mode aktif etme nasıl yapılır?

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Android Google Chrome üzerinde karanlık mod nasıl aktif edilir? Android Google Chrome dark mode aktif etme işlemi nasıl yapılır?

Google Chrome'nin macOS ve Windows sürümlerine dark mode yani karanlık mod özelliğinin gelmesinden sonra artık Android cihazlarda da Google Chrome karanlık mod da kullanılabiliyor. Fakat Android cihazlarda karanlık modu kullanabilmek için Google'nin karanlık modu herkesin kullanımına sunana kadar bir ayarı aktif etmemiz gerekiyor. Aşağıda ki adımları uygulayarak ya da hemen altta ki videolu anlatımımızı izleyerek Android cihazınızda Google Chrome üzerinde karanlık modu kullanabilirsiniz.

  1. Android telefonunuzdan Google Chrome uygulamasını açın. Chrome uygulamasını açtıktan sonra açık sekme varsa bütün sekmeleri kapatın. Daha sonra yukarıda ki adres satırına chrome://flags yazıp tamam diyin.
  2. Tamam dedikten sonra karşınıza Search flags yazan bir arama kutusu gelecek. Bu arama kutusuna dark mode yazın.
  3. Dark mode yazdıktan sonra karşınıza iki tane seçenek gelecek. Bu seçeneklerden Android Chrome UI dark mode başlıklı seçeneğin default olan ayarını Enabled yapın. Böylelikle Chrome de karanlık modu aktif etmiş olduk.
  4. Sonra hemen altında yer alan Android web contents dark mode seçeneğinin default olan ayarını Enabled yapın. Bu ayar da gezindiğimiz web sitelerinin de karanlık modda açılmasını sağlayacak.
  5. Bu iki seçeneği de Enabled yaptıktan sonra hemen altta ki Relaunch Now butonuna basarak Google Chrome uygulamasının kapanıp tekrar açılmasını sağlayın.
  6. İşlem bu kadar! yes

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular


Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...