0 oy
303 gösterim

Başlıklı mesaj engelleme nasıl yapılır?

Numarasız mesaj engelleme nasıl yapılır?

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Merhaba,

Bilindiği üzere istemediğimiz kişilerden gelen mesajları (sms) direkt olarak telefonumuzdan spam olarak ekleme veya engelleme yapabiliyoruz. Fakat şimdi yaygınlaşan başlıklı mesajlar nedeniyle telefonumuza istemediğimiz yerlerden bir sürü mesaj gelebiliyor. Android telefonların geneli de başlıklı mesajları engelleyemiyor ve engelleme seçeneği de sunmuyor. 

Peki bu durum başlıklı mesajları engelleyemeyeceğimiz anlamına mı geliyor? 

Tabii ki de hayır. Bu başlıklı mesajları engellemenin de bir yolu var arkadaşlar. Kendi çapımda araştırmalarım sonucunda bir programla bu mesajları da engelleyebiliyoruz. Android uygulama mağazası olan Play Store'de Google'nin sunduğu Messenger adında ki programı telefonumuza kuruyoruz. BURAYA tıklayarak uygulamanın sayfasına gidebilirsiniz. Telefonumuza uygulamayı kurduktan sonra varsayılan mesajlaşma programı olarak bizden kendisini seçmemizi isteyecektir. O ayarlamaları yapın. İlgili ayarları yaptıktan sonra gelelim bizim istediğimiz kısıma laugh Engellemek istediğiniz başlıklı mesajı açın. Daha sonra mesaj ekranındayken sağ üst köşede ki üç noktaya tıklayın. Sonra oradan "kişiler ve seçenekler"i açın. Sonra da engelle seçeneğini göreceksiniz. Oradan engelleye tıklayıp engelleyebilirsiniz.

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular

KATEGORİLER

Windows
Android
IOS
Nasıl yapılır?
Nedir?
Hata çözümleri
SQL
FastReport
DevExpress
C#
Robot TV YouTube Kanalı
Faydalı içerikler ürettiğimiz YouTube kanalımıza davetlisiniz. Görsele tıklayarak kanalımıza gidebilirsiniz.

Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...