+1 oy
115 gösterim

Bilgisayarımın C sürücüsünde Windows.old ismine bir klasör var bu klasör nedir?

Bu klasörü silmeli miyim?

Windows.old klasörünü nasıl silebilirim?

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Merhaba arkadaşlar! 

Bu yazımızda Windows.old klasörü nedir? Bu klasörü silmeli miyiz? Windows.old klasörünü nasıl silebilirim? gibi sorularınıza cevap vermeye çalışacağım.
 

Windows.old Klasörü Nedir?

Windows.old klasörü bilgisayarınızda herhangi bir yükseltme yaptığınız zaman eski sisteminizin dosyalarını barından bir sistem klasörüdür. sorsoyleyelim.com Örneğin; bilgisayarınızın işletim sistemi Windows 8.1 iken siz bilgisayarınızı Windows 10 a yükseltirseniz bilgisayarınızın C sürücüsünde Windows.old isminde ki bu klasör oluşacaktır. Bu bir sistem klasörüdür. 

Windows.old Klasörünü Silmeli Miyiz?

İşletim sisteminizi yükselttikten sonra herhangi bir veri kaybınız yoksa bu klasörü diskinizden yer kazanmak için silebilirsiniz arkadaşlar. Veri kaybınızın olmadığından emin olun çünkü biraz önce de söylediğim gibi bu klasör içerisine eski belgeleriniz bulunur. Yeni sisteme geçtikten sonra herhangi bir kaybınız varsa bu klasör içerisinden tedarik edebilirsiniz. sorsoyleyelim.com Eğer bir veri kaybınız yoksa (örneğin masaüstünüzde ki dosyalarınız tamsa) bu klasörü de gönül rahatlığıyla silebilirsiniz.

Windows.old Klasörünü Nasıl Silebiliriz?

Windows.old klasörü bir sistem klasörü olduğu için normal bir şekilde silmeniz mümkün değildir arkadaşlar. Ama endişelenmeyin! sorsoyleyelim.com Her şeyin bir çözümü olduğu gibi bunun da bir çözümü elbette mevcut. Bu klasörü silmek için Windows'un kendi programı olan Disk Temizleme Aracı'nı kullanabilirsiniz. Disk temizleme aracını çalıştırınca karşımıza gelecek seçeneklerden gereksiz sistem dosyalarını sil diyerek Windows.old klasörünün silinmesini sağlayabiliriz.

Bu konuyla ilgili bir video da hazırladık arkadaşlar! sorsoyleyelim.com İsterseniz alttan hazırladığımız o videoyu da izleyebilirsiniz.

Video; 

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular

0 oy
1 cevap

KATEGORİLER

Windows
Android
IOS
Nasıl yapılır?
Nedir?
Hata çözümleri
SQL
FastReport
DevExpress
C#
Robot TV YouTube Kanalı
Faydalı içerikler ürettiğimiz YouTube kanalımıza davetlisiniz. Görsele tıklayarak kanalımıza gidebilirsiniz.

Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...