0 oy
241 gösterim

Windows Hızlı Erişim kısmına dosya gezgininden sitemin FTP klasörünü sabitledim. Fakat daha sonra hızlı erişim'den bu FTP klasörünü kaldırmak istediğimde sağ tıklayınca sadece genişlet çıkıyor. Bu ağ klasörünü hızlı erişimden nasıl kaldırabilirim?

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Windows Hızlı Erişime sabitlenen ağ klasörü nasıl kaldırılır? Hızlı Erişimden FTP klasörü kaldırma

Birkaç yıl önce bu problemle bende karşılaşmıştım. Sağ tıklayınca diğer klasörlerde çıktığı gibi sabitlenen klasörü kaldır gibi bir seçeneğin çıkmaması gerçekten de ilginç bir problem. Fakat bu sorunun basit ve ilginç bir çözümü mevcut. Aşağıda ki işlemleri uygulayarak hızlı erişime sabitlenen bu ağ klasörünü kolaylıkla kaldırabilirsiniz.

  • Bilgisayarınızın klavyesinden Windows ve R tuşlarına aynı anda basarak çalıştır penceresini açın.
  • Bilgisayarınızdan çalıştır penceresini açtıktan sonra buraya %APPDATA%\Microsoft\Windows\Recent\AutomaticDestinations yazıp enter tuşuna basın.
  • Enter tuşuna bastıktan sonra açılan AutomaticDestinations klasörün de ki dosyaların tümünü seçip sil diyin. Tüm dosyaları sildikten sonra 2 tane dosya kendisini tekrar oluşturacak. Buna aldırış etmeden klasörü kapatın. 

Bu işlemlerden sonra hızlı erişime sabitlenen ağ klasörünü kaldırmış olacaksınız.

Daha önceden Hızlı Erişim'i özelleştirme hakkında detaylı bir video hazırlamıştık dilerseniz o videoyu da hızlı erişim hakkında daha fazla bilgi edinmek açısından aşağıdan izleyebilirsiniz. 

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
5 Aralık 2018 misafir sordu

KATEGORİLER

Windows
Android
IOS
Nasıl yapılır?
Nedir?
Hata çözümleri
SQL
FastReport
DevExpress
C#
Robot TV YouTube Kanalı
Faydalı içerikler ürettiğimiz YouTube kanalımıza davetlisiniz. Görsele tıklayarak kanalımıza gidebilirsiniz.

Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...