0 oy
6.1k gösterim

Telefonumda Instagram da gezerken bazen ne oluyorsa kendi kendine Instagram uygulamasının kamera iznini kullandığı algılandı şeklinde bir bildirim geliyor. Başta bu bildirimi önemsemiyordum fakat sürekli çıkınca insanı rahatsız etmeye başladı. Instagram uygulamasının kamera iznini kullandığı algılandı ne demek? Bir fikriniz var mı? Ayrıca Instagram uygulamasının kamera iznini kullandığı algılandı bildirimi nasıl kapatılır?

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Instagram uygulamasının kamera iznini kullandığı algılandı ne demek?

Instagram da gezerken karşınıza çıkan Instagram uygulamasının kamera iznini kullandığı algılandı bildirimi aslında sizi bilgilendirmek adına Android'e getirilmiş güvenlik özelliklerinden birisine aittir. Android de İzin Kullanım Monitörü diye bir özellik mevcut. Android telefonunuzda İzin Kullanım Monitörü aktifse telefonunuzda ki herhangi bir uygulama belli bazı izinleri kullandığında sizin haberiniz olması adına bu tarz Instagram uygulamasının kamera iznini kullandığı algılandı bildirimleri gönderir. Dolayısıyla bu bildirimler endişelenilecek bir durum teşkil etmemektedir. Detaylı bilgi için aşağı da ki videolu anlatım görseline tıklayarak hazırladığımız videoyu izleyebilirsiniz.

Instagram uygulamasının kamera iznini kullandığı algılandı bildirimi nasıl kapatılır?

Instagram uygulamasında kamerayı kullandığınızda veya herhangi bir anda çıkan Instagram uygulamasının kamera iznini kullandığı algılandı bildirimini kapatma için tek yapmanız gereken Android de yer alan İzin Kullanım Monitörü'nü kapatmaktır. Bunun için daha önceden detaylı bir videolu bir anlatım hazırlamıştık. Dilerseniz üstte ki videolu anlatım görseline tıklayarak hazırladığımız videoyu izleyebilir ve sorununuzu çözebilirsiniz. Ya da aşağıda ki yazılı anlatımla işleminizi yapmaya çalışabilirsiniz.

Android İzin Kullanım Monitörü kapatma nasıl yapılır?

Android de yer alan İzin Kullanım Monitörünü kapatmak için telefonunuzun ayarlarından bu seçeneği bulmanız gerek. Bu seçenek her marka telefonda aynı kısımda olmayabilir. Şuan kendi telefonumdan baktığım şekilde sizlere nasıl kapatabileceğinizi tarif edeceğim. Şu adımları izleyiniz;  Ayarlar > Biyometrik veriler ve güvenlik > İzin Kullanım Monitörü > Kapalı yaptığınız taktirde Instagram uygulamasının kamera iznini kullandığı algılandı ve benzer bildirimlerden tamamiyle kurtulacaksınız. Dilerseniz aşağıda ki videolu anlatım görseline tıklayarak hazırladığımız videolu anlatımı izleyebilirsiniz.

Android İzin Kullanım Monitörünü kapatırsak sorun olur mu?

Yazımın başında da dediğim gibi Android izin kullanım mönitörü telefonunuzda ki uygulamaların kullandığı başlıca telefon işlevlerinin bilgisini size vermek adına geliştirilmiş bir özelliktir. İzin kullanım monitörünü kapatmanız herhangi bir sorun teşkil etmez. Kapattıktan sonra uygulamaların telefonunuzun ne gibi işlevlerini kullandığını göremeyeceğiniz için telefonunuza yükleyeceğiniz uygulamalara ekstra dikkat etmeniz de fayda olacağı kanaatindeyim. 

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular

0 oy
1 cevap

Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...