0 oy
297 gösterim
Iphone telefonum var yazılımını nasıl güncelleyebilirim?

Iphone telefonumun yazılımı güncel mi?
Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

1 cevap

0 oy

seçti
 
En İyi Cevap
Merhaba;

IOS cihazlarınızı güncellemenin 2 yöntemi vardır. Bunlardan birincisi; Wifi yönetimi ile cihaz üzerinden, ikincisi ise Herhangi bir masaüst/dizüstü bilgisayarda yüklü bulunan I-Tunes programı sayesinde.

Wifi Üzerinden;

Cihazınız iyi çalıştığı bilinen bir wifi ağına bağlı olmalıdır ve şarj oranının en az %50'den fazla olması gerekmektedir.  (tercihen şarjda tutulması önerilir)

Telefonunuzun AYARLAR menüsünde bulunan GENEL kısmına girerek burada bulunan YAZILIM GÜNCELLEME 'ye tıklayarak yazılım güncellemeyi başlatmış olursunuz.

I-Tunes Üzerinden;

Herhangi bir masaüst/dizüstü bilgisayarda yüklü bulunan I-Tunes programına ( güncel olmalıdır!!) cihazınızı bağlayın, bir kaç saniye içinde sol üst köşede Iphone ikonu görülecektir. İkona tıklayarak cihazınızı seçin.

Cihazınızı seçtiğiniz zaman karşınız cihazın adı, kapasites ve diğer özellikleri sol kısımda görülecek ve sağ kısımda "güncellemeleri denetle - Iphone'a geri yükle" butonlarını göreceksiniz. Burada güncellemeleri denetle demeniz yeterli olacaktır.

NOT; Güncelleme esnasında anakartı hasar görmüş cihazlar güncellemeyi yapamadan bazı sorunlar gösterir, örneğin yeniden sürekli başlama, veya Apple Logosunda kalma ve tepki vermeme. Bu durumda cihazın garantisi var ise yetkili servise gönderiniz. Eğer yok ise geçmiş olsun cihazınızın kurtulma ihtimali biraz düşük.
EnsarStein Kıdemli IOS Teknisyeni

İlgili sorular


Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...