0 oy
313 gösterim
Telefonumu formatlamak istiyorum fakat bu işlemden önce bilgisayar iPhone yedeklemesi yapmam lazım. Araştırdığım kadarıyla iCloud yedeklemesi yaptıktan sonra telefonu sıfırlayabiliyormuşuz. Fakat benim iCloud hesabımda 5 GB alan var o da zaten dolu. Dolayısıyla benim iPhone yedek alma işlemini bilgisayara yapmam lazım.

İnternetten iTunes yedeklemesi yapmam gerektiğini öğrendim fakat bir türlü beceremedim. Rica etsem iTunes yedeklemesi nasıl yapılır anlatabilir misiniz? Hatta videolu bir anlatım hazırlayabilirseniz çok güzel olur.

1 cevap

0 oy

Dediğiniz gibi iPhone yedekleme işlemi iki şekilde gerçekleştirebiliyoruz. Birincisi iCloud yedeklemesi, ikincisi de iTunes yedeklemesi yapmak. iCloud yedeklemesi genelde çoğu kişi tarafından tercih edilmiyor. Verileriniz iCloud üzerine yedeklendiği için, bir depolama alanı satın almış olmanız gerekiyor. Apple iCloud için 5 GB ücretsiz depolama alanı veriyor fakat o da kimseye yetmiyor. iTunes yedeklemesi yapmak en çok tercih edilen yöntem. Aşağıda iTunes yedeklemesi için yapmanız gerekenleri adım adım sıraladım. 

iTunes yedeklemesi nasıl yapılır?

  1. Bilgisayarınıza iTunes programını buradan indirip kurun.
  2. Program kurulduktan sonra programı açıp, telefonunuzu bilgisayara kablonuz aracılığı ile bağlayın.
  3. Telefonunuzu bilgisayara bağladığınız zaman iTunes programında sol tarafta aygıtlar bölümünde telefonunuz görünecektir. 
  4. Telefonunuza sağ tık yapıp yedekle seçeneğini seçin.
  5. Yedekle seçeneğini seçtiğiniz zaman iTunes programının üst tarafında ilerleme çubuğu belirecektir. Oradan işleminizin durumunu takip edebilirsiniz.

Üstte ki videolu anlatımı izleyerek de iTunes yedeklemesini yapabilirsiniz.

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular

0 oy
0 cevap
12 Haziran 2022 burak sordu

Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...