0 oy
2.9k gösterim
Google Chrome da kuruluşunuz tarafından yönetiliyor ibaresi çıkıyor. Ne yaptıysam bir türlü bu uyarıyı kaldıramadım. Google Chrome kuruluşunuz tarafından yönetiliyor sorunu çözümü nedir? Yardımcı olabilir misiniz?

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Eğer bir şirket bilgisayarı kullanmıyor ve ona rağmen Google Chrome kuruluşunuz tarafından yönetiliyor uyarısı ile karşılaşıyorsanız büyük ihtimalle bunun 2 sebebi var. Bilgisayarınızda Avast yüklü ise bu uyarıya Avast da sebep olabiliyor. Avast yüklü ise Ayarlardan Quic/Http3 taramasını etkinleştir seçeneğini pasif hale getirerek, kuruluşunuz tarafından yönetiliyor uyarısının kalkmasını sağlayabilirsiniz. Aşağıda ki videolu anlatım da bu korumanın nasıl pasif hale getirildiğini gösterdik. Bizim tavsiyemiz tabii ki pasif hale getirmemeniz ama dediğim gibi isterseniz bu şekilde uyarının gitmesini sağlayabilirsiniz. 

Bilgisayarınızda Avast yüklü değilse de geriye tek bir neden kalıyor. Virüs! Bazı virüsler Google Chrome güvenlik ilkelerini bozuyor ondan dolayı da bu şekilde Google Chrome kuruluşunuz tarafından yönetiliyor uyarısı ile karşılaşabiliyoruz. Uyarıyı kaldırmadan önce bilgisayarınızda ki bu virüsleri temizlemelisiniz. Biz bu konuda Malwarebytes programını öneriyoruz. Malwarebytes programının deneme sürümünü indirip, bilgisayarınızda ki zararlı yazılımları temizleyin. Malwarebytes programının deneme sürümünü buradan indirebilirsiniz. Virüsleri temizledikten sonra 14 gün programı ücretsiz kullanabilirsiniz. 14 günün sonunda program sizden ücretli sürümü satın almanızı isteyecektir. Sizde tercihinize göre programı ister satın alın, ister bilgisayarınızdan kaldırın. Karar sizin. Bilgisayarımızda virüs olmadığına/kalmadığına emin olduktan sonra, bozulan güvenlik ilkelerini onarmak/temizlemek için bir bat dosyası kullanacağız. Bu bat dosyasını da buradan indirebilirsiniz. Bu bat dosyasını indirdikten sonra, indirdiğiniz dosyaya sağ tık yapıp yönetici olarak çalıştırın. Dosya da ki komutlar başarıyla çalıştıktan sonra, açıksa Google Chrome'yi kapatın. Sonrasında büyük ihtimalle sorununuz çözülecektir. Çözülmezse bilgisayarınızı yeniden başlatıp, tekrar kontrol edin. Problem yine devam ederse, Google Chrome'yi kaldırıp yeniden yükleyin.

Videolu anlatım;

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular


Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...