0 oy
1.4k gösterim

Apex Legends oyun yüklenme ekranında takıldı kaldı. 10 Dakikadır bekliyorum fakat değişen bir şey olmadı. Ekranda Initializing yazıyor başka bir şey olduğu yok. Apex Legends Initializing hatası çözümü nedir?

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Apex Legends yüklenme ekranında takılı kalma sorunu yani Apex Legends Initializing çözümü ve Apex Legends Initializing sorunu ile neden karşılaşmış olabileceğinizi açıklamaya çalışalım.

Apex Legends Initializing sorunu neden oluşur?

Apex Legends şuan da en popüler oyunlardan bir tanesi. Oyunun sunucularında haliyle yoğunluk olabilir. Ekran kartı sürücünüz veya Windows işletim sisteminiz güncel olmayabilir. Bilgisayarınız da ki virüs programı oyunun geç açılmasına sebep oluyor olabilir veya Bilgisayarınızın arka planında çalışan işlemlerin çok olması yani işlemci veya diskinizin örneğin %100 civarlarında olması bu sorunlara yol açabilir. Fakat Apex Legends Initializing sorunu ile karşılaşan kullanıcılar bu sorunun bir müddet bekledikten sonra düzeldiğini söylüyorlar. Siz de Apex Legends Initializing sorunu beklemeyle düzelmediyse bu sorunu başka nasıl çözebileceğinizi aktarmaya çalışalım.

Apex Legends Initializing sorunu çözümü nedir?

Apex Legends Initializing hatası çözümü için ne yapabileceğinizi seçenekler halinde size açıklamaya çalışayım.

  1. Öncelikle bilgisayarınızda en son ki DirectX sürümünün kurulu olduğundan emin olun. BURAYA tıklayarak son sürüm DirectX indirme sayfasına gidebilirsiniz.

  2. Bilgisayarınızın ekran kartı sürücüsünün güncel olup olmadığını kontrol edin. Eğer ekran kartı sürücünüz güncel değil ise ekran kartınızın sürücüsünü güncelleyin. Ekran kartınız NVIDIA ise aşağıda ki sorunun cevabından NVIDIA ekran kartı sürücüsü güncelleme işlemini öğrenebilirsiniz.
    NVIDIA Ekran kartı sürücüsü nasıl güncellenir? (Videolu Anlatım)

  3. Apex Legends oyununu Grafik işlemcinizle çalıştırdığınızdan emin olun. Bunun için oyunu açarken oyunun simgesinin üzerine sağ tık yapıp grafik işlemciyle çalıştır kısmından grafik işlemcinizi seçmeniz yeterli olacaktır.

  4. Bilgisayarınızda ki işletim sisteminizin tüm güncelleştirmelerini yaptırdığınızdan emin olun. 

  5. Bilgisayarınızda ki Defender dahil olmak üzere virüs programlarını kapatıp tekrar deneyin.Windows Defender virüs programının nasıl kapatılabildiğine aşağıda ki videomuzdan bakabilirsiniz.

  6. Tüm bu işlemler işe yaramadıysa eğer bu sorun yeni oluşan bir sorunsa sisteminizi sorunun olmadığı bir tarihe geri yükleme yaptırın. Bu sorun yeni oluşan bir sorun değilse bu işlemi yapmayın. Yine aşağıda ki sistem geri yükleme işlemi nasıl yapılır? adlı videodan sistem geri yüklemesi yapma işlemini izleyerek uygulayabilirsiniz.

Umarız bu işlemlerden biri veya bir kaçı Apex Legends Initializing sorunundan kurtulmanıza yardımcı olmuştur.
Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular


Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...