+1 oy
535 gösterim
Android telefonumdan LG Smart Tv yi kontrol etmek istiyorum nasıl yapabilirim?
Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

2 Cevap

0 oy

düzenledi
 
En İyi Cevap

Videolu Anlatım;

LG Smart Tv yi Android telefon veya tabletimizden yönetebilmek aslında çok kolay. Çoğu TV şirketinin Google Play de uygulaması mevcut. Bu uygulamaları aracılığı ile TVleri rahatça yönetebiliyorsunuz. LG tarafında da durum aynı. Sorsoyleyelim.com Google Play den indirebileceğiniz Smart Tv uygulaması ile TVyi rahatça yönetebiliyorsunuz. Burada dikkat etmeniz gereken tek nokta Smart TVniz ile Android cihazınızın ayni Wifi bağlantısı üzerinde bağlı olması. Sorsoyleyelim.com Ayni Wifi bağlantısına bağlı olmazsa cihazlar maalesef yönetim işlemi başarısız oluyor. Lafı fazla uzatmadan anlatıma geçeyim.

1) Smart TVmizin Telefon/tabletimizle aynı Wifiye bağlı olmasını sağlıyoruz.
2) Android cihazımızdan Google Play e giriyoruz.
3) Google Playde LG TV REMOTE uygulamasını bulup cihazımıza kuruyoruz.
4) Uygulamayı kurduktan sonra uygulamayı başlatıyoruz. Sorsoyleyelim.com Uygulama açılınca Wifi üzerindeki TVleri ekrana getirecektir. Oradan TVnizi seçiniz.
5) TVnizi seçtikten sonra TV ekranınızda numaralar belirecektir arkadaşlar. Ekranda çıkan numaraları Android cihazınızda uygulamaya giriniz.
6) Ve işlem tamam! Artık TVnizi Android cihazınızdan yönetebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi işlem çok basit. Sorsoyleyelim.com olarak size bunun gibi kolaylıkları ulaştırmaya devam edeceğiz. Takipte kalın, esen kalın..

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com
0 oy
Merhaba. Cep telefonunuzdan App Store'ye giriniz. Oradan Andersson Remote'yi bulup cep telefonunuza kurun. Daha sonra programı cep telefonundan açın. Açtığınızda size soru  gelir hangi tv diye. Lg yi secin. Böylelikle cepten akıllı televizyonunuzu kontrol edebilirsiniz. Ben  böyle kullanıyorum. Kolay gelsin. Esenlikler selamlar

İlgili sorular


Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...