+1 oy
155 gösterim

Android telefon ve tabletimde Google konum nasıl paylaşabilirim?

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Merhaba! 

Bu yazımda sizlere Android cihazlarınızdan cihazınızın konumunu nasıl diğer kişilerle paylaşabileceğinizi anlatmaya çalışacağım. Konum paylaşma sayesinde konumuzu diğer kişilerin görmesini sağlayabilirsiniz. Konum paylaşma özelliği açık olan kişilerin konumlarını da siz görebilirsiniz. Örneğin; arkadaşınız yanınıza gelirken kayboldu ve nerede olduğunu bilmiyor. sorsoyleyelim.com Etrafta da kimse bulunmuyor diyelim. Ne yapacaksınız? laugh Tabi sizin aklınıza bir sürü cevap gelmiştir ama ben sık görüştüğüm kişilerin telefon veya tabletinden bu özelliği açmalarını istiyorum sonra da bu özellik sayesinde hemen yerlerini elimle koymuş gibi bulabiliyorum. sorsoyleyelim.com Tabi bu özelliği kullanabilmek için hem bu özelliğin açık olması hemde internet ve GPS'in açık olması gerekiyor. Neyse lafı fazla uzatmadan bu özelliğin nasıl açılabileceğini anlatmaya başlayayım. Aşağıda ki adımları uygulayarak bu özelliği aktif edebilirsiniz.

  1. Android cihazınız da ki Google+ uygulamasına girin.
  2. Girdikten sonra uygulamanın sol taraftaki menüsünü açalım.
  3. Menü açıldıktan sonra KONUMLAR seçeneğine girelim.
  4. Ekrana gelen uyarıdan "KONUMU PAYLAŞ" a tıklıyorsunuz.
  5. İşlem bu kadar! sorsoyleyelim.com Eğer konumuzu belirli kişilerle paylaşmak istiyorsanız ekranda ki seçeneklerden istediğiniz gibi bu ayarları değiştirebilirsiniz.
Gördüğünüz gibi işlem çok basit arkadaşlar. sorsoyleyelim.com Bununla ilgili aşağıda bir de videolu anlatımımız mevcut. İsterseniz o videolu anlatımımızı da inceleyebilirsiniz. 
Videolu anlatım;
Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular

KATEGORİLER

Windows
Android
IOS
Nasıl yapılır?
Nedir?
Hata çözümleri
SQL
FastReport
DevExpress
C#
Robot TV YouTube Kanalı
Faydalı içerikler ürettiğimiz YouTube kanalımıza davetlisiniz. Görsele tıklayarak kanalımıza gidebilirsiniz.

Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...