0 oy
15.1k gösterim

Android telefonumdan mesaj sms göndermeye çalıştığımda Mesaj gönderilemedi mesajı inceleyip tekrar deneyin şeklinde bir hata veriyor. Mesaj gönderirken mesaj gönderilemedi mesajı inceleyip tekrar deneyin hatasını nasıl çözebilirim?

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Android telefonunuzda mesaj göndermeye çalıştığınız zaman karşınıza çıkan mesaj gönderilemedi mesajı inceleyip tekrar deneyin hata çözümü oldukça basit. Bir kaç işlem ile Android mesaj gönderilemedi hatasından kurtulabilirsiniz. 

Mesaj gönderilemedi. Mesajı inceleyip tekrar deneyin hatası neden karşımıza çıkar?
Android telefonlarınızda mesaj göndermeye çalıştığınız zaman bu hatayla karşılaşırsanız ya telefonunuzda yeterli bakiye (TL) veya SMS bulunmamaktadır ya da telefonunuzdan mesaj göndermeyi engellemişsiniz demektir. 

Mesaj gönderilemedi mesajı inceleyip tekrar deneyin hatasından nasıl kurtulabilirim?
Aşağıda sizler için hazırladığımız videolu anlatımımızı izleyerek sorundan uygulamalı olarak mesaj gönderilemedi sorunundan nasıl kurtulabileceğinizi görüp telefonunuzda uygulayabilirsiniz. Takıldığınız veya sorun yaşadığınız bir husus olursa yorum olarak belirtebilirsiniz.

Tüm bu işlemlere rağmen hatayı almaya devam mı ediyorsunuz?
Bu işlemlerden sonra aynı hata mesajını almaya devam ediyorsanız; bu hatayı almanıza neden olabilecek aşağıda ki olası nedenleri kontrol ediniz.

  • Hattınız faturalı ise faturanız ödenmemiş olabilir.
  • Hattınız faturasız ise hattınızda yeterli bakiye (TL) kalmamış olabilir.
  • SMS paketiniz bitmiş olabilir.
  • Hattınız sinyal almıyor (çekmiyor) olabilir.

Yukarı da ki olası nedenlerle alakalı bir problem yoksa önerebileceğimiz ekstra çözümleri uygulayabilirsiniz.

  • Telefonunuzu kapatıp açınız.
  • Sim kartınızı çıkartıp tekrar takınız.
  • SMS göndermek için kullandığınız SMS uygulamasını değiştiriniz. (Google'nin mesajlar uygulamasını önerebiliriz. BURAYA tıklayarak uygulamaya gidebilirsiniz)
  • Telefonunuzu formatlayınız.
  • Yapabiliyorsanız telefonunuza stock rom yükleyip tekrar deneyiniz.

Bu işlemleri de uyguladınız fakat halen sorununuz çözülmedi mi? Büyük ihtimalle telefonunuzda teknik bir problem mevcut. Telefonunuzun garantisi devam ediyorsa telefonunuzu garantiye göndermeniz, garantiniz devam etmiyorsa güvenilir bir tamirci ile iletişime geçmeniz de fayda var.

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com
Gerçekten çok güzel açıkladınız telefonun kendi mesaj uygulamasından mesajlar iletilmiyor idi önerdiğiniz mesajlar uygulamasını indirdim ve hemen işlemimi gerçekleştirdim teşekkürler.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap

Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...