0 oy
1.7k gösterim
Telefonuma Root attım. Root attıktan sonra Android telefonuma sürekli zararlı uygulamayı devre dışı bırak diye bildirim gelip duruyor. Çıldırmak üzereyim bu hatayı nasıl çözerim lütfen yardım edinnn

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap
Android cihazlarda Root dan sonra veya herhangi bir zararlı yazılım yüklendikten sonra bu tarz bildirim başınıza musallat olabilir. Peki zararlı uygulamayı devre dışı bırak sorununu nasıl çözeriz? Bu problemle Root dan sonra karşılaştıysanız cihazınıza kurduğunuz Root programını (Örn: KingoRoot) Android sistemi zararlı bir yazılım olarak algılıyor ve bu sorunla karşılaşıyorsunuz. Aslında bu rootlama yazılımları zararlı değillerdir. Peki bu uyarıyı nasıl kapatırız? Telefon veya tabletinizden ayarlara girin. Ayarlardan uygulamalara girip Google Play Store uygulamasını bulun ve seçin. Seçtikten sonra uygulamala bildirimlerine izin veri bulup tik'ini kaldırın. İşlem bu kadar! Şunu da belirtelim. Bu işlemimizden sonra Google Play Store üzerinden hiç bildirim almayacaksınız. Örneğin bir uygulamanın güncellemesi var diyelim bunun bildirimini almayacaksınız. Aklınızda bulunsun. Yok ben bildirimsiz yapamam diyorsanız cihazınıza Unroot yapın, Rootsuz olarak kullanın :)
Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular

0 oy
1 cevap

Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...