0 oy
264 gösterim
Emlakçı aracılığıyla ev kiralamak mantıklı mı?

Emlakçı aracılığıyla ev kiralamalı mıyım?
Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

1 cevap

+1 oy
 
En İyi Cevap

Emlakçı aracılığıyla ev kiralamak mantıklı mı?
Bizce değil.

Emlakçı aracılığıyla ev kiralamalı mıyım?
Mümkünse kiralamayın, sahibinden bulun.

Biliyorsunuz ki günümüz de Arsa, Ev, daire veya vb bir şey satın almak kiralamak isterseniz çoğunlukla karşınıza emlakçılar çıkıyor. Cebinizde ucu ucuna biriktirdiğiniz paranız var, belki de yok ama bir de emlakçıya para vermek durumunda kalıyorsunuz. Dairelerden örnek vereyim; genelde dairesini satmak veya kiralamak isteyen ev sahibi bunu belirten bir A4 veya afiş benzeri bir şey asar dairenin dışarıdan görünür herhangi bir yerine. Emlakçılar da sokak sokak gezdikleri için sahibinden yazan satılık veya kiralık daireleri arayıp dairesini kendileri aracılığıyla satmalarını talep ederler. Mülk sahibiyle anlaşmaya çalışırlar. Anlaşırlarsa da emlakçı daireye kendi afişini asar ve artık orası sahibinden değil de emlakçıdan olur. Sizde dışardan o daireyi görürsünüz numarayı ararsınız emlakçı çıkar telefona. Kira + depozito + bir kira bedeli emlakçı komisyonu isterler laugh Şaka gibi değil mi? N'oldu şimdi araya emlakçı girince. Bazısı emlakçı komisyonu almakla kalmıyor örneğin satışlarda sizi mülk sahibiyle görüştürmeyip satış bedelinden fazla para isteyip oradan da kâr etmeye çalışıyorlar. Sözde bu aldıkları komisyon yer gösterme vb için... Bir yer gösterme ne zaman bir kira bedeli oldu? Yer göstermeye özel jetle mi gidiliyor? Eğer özel jetle giden varsa o zaman haklı olabilirler. Eğer mümkünse emlakçılara bulaşmadan sahibinden alın, kiralayın. Başkasının malından kâr etmek yerine satın alsınlar öyle satsınlar. O zaman lafım yok. Bu benim şahsi düşüncem. Siz ne düşünürsünüz? bilemem. 

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com
Ehhh yani. Tamam emlakçıda para kazansın memlekette ama onlar para kazanmanın değil zengin olmanın peşinde bu yüzdende de maalesef ev alacakları veya kiralayacaklara asla acımıyorlar ve evi sattıktan / kiraladıktan sonra da asla muhattap olmuyorlar. Bu yüzden ev sahibinden bulmak daha mantıklı.

Zekir zıkkım olsun paracıklarım crying


Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...