0 oy
314 gösterim

Google Search Web Console de sitemap gönderdiğimde "Gönderilen URL, robots.txt dosyası tarafından engellendi" şeklinde hata vermiş. Bu hata nedir?

Gönderilen URL, robots.txt dosyası tarafından engellendi hatasını nasıl çözebilirim?

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Bu hata sitenizde bulunan Robots.txt dosyasından kaynaklanan bir hatadır. Hataya robots.txt dosyanız da ki bir kod neden olmaktadır. Hatanın çözümü de anlaşılabileceği üzere robots.txt üzerinde ki hataya neden olan kodu bulup düzeltmeniz/kaldırmanızdır. Google Search Web Console de ki robots.txt test aracını kullanarak sorunu kolaylıkla çözebilirsiniz. BURAYA tıklayarak test aracının sayfasına gidebilirsiniz. Ayrıca bu hatayla ilgili Google Search Web Console de Yardım bölümünde aşağıda ki açıklama yapılmış. 

Gönderilen URL, robots.txt dosyası tarafından engellendi: Bu sayfayı dizine eklenmesi için gönderdiniz, ancak sayfa, robots.txt dosyası tarafından engellendi. robots.txt test aracını kullanarak sayfanızı test etmeyi deneyin.

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular

KATEGORİLER

Windows
Android
IOS
Nasıl yapılır?
Nedir?
Hata çözümleri
SQL
FastReport
DevExpress
C#
Robot TV YouTube Kanalı
Faydalı içerikler ürettiğimiz YouTube kanalımıza davetlisiniz. Görsele tıklayarak kanalımıza gidebilirsiniz.

Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...