0 oy
335 gösterim

Google URL inceleme aracı kullanımı nasıl? Bir türlü Google URL inceleme aracını kullanmayı beceremedim. Bir problem mi var anlayamadım. Google URL inceleme diğer adıyla Google URL denetleme aracı nasıl kullanılır?

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

28 Martta kullanıma kapatılacak olan Google Gibi Getir aracıyla birlikte bu aracın yerine kullanabileceğiniz Google URL İnceleme aracının kullanımı oldukça basittir. Aşağıda ki adımları uygulayarak Google URL İnceleme aracını kullanabilirsiniz.

  1. Öncelikle BURAYA tıklayarak Google Search Console ekranına girin.
  2. Google Search Console ekranına girdikten sonra aşağıda resimde ki gibi sol üst köşede ki yerden mülk seçiniz.
  3. Mülk seçtikten sonra üst tarafta ki arama kısmına taramak istediğiniz URL adresini yapıştırıp enter yapınız.
  4. Eğer taradığınız sayfa Google'de yoksa ekrana dizine eklenmesini iste butonu gelecektir. Buradan dizine eklenmesini iste butonuna basınız. Dizine eklenmesini iste butonuna bastıktan sonra Google URL adresinizi denetleyecek ve dizine eklenmesinde bir problem yoksa adresiniz Google'ye eklenecektir.
Google URL inceleme aracı kullanımı bu şekilde basit. Takıldığınız veya sormak istediğiniz bir yer olursa yorum yazabilirsiniz.
Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular


Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...