0 oy
312 gösterim

Google Search Web Console de sitemap gönderdikten sonra  "gönderilen url noindex olarak işaretlendi" şeklinde bir uyarı vermiş. Gönderilen url noindex uyarısını karşılık ne yapmalıyım?

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Google Search Web Console üzerinde sitemap gönderdikten sonra "gönderilen url noindex olarak işaretlendi" uyarısı aldıysanız öncelikle uyarının nedeninden bahsedelim. Bu uyarı; ilgili sayfa içerisinde Google'nin bu sayfayı indexlememesini söyleyen bir noindex meta tag'ı olduğu anlamına gelir. Bu uyarının kalkmasını istiyorsanız o sayfa içerisinde ki o tagı kaldırmalısınız. Noindex hakkında daha detaylı bilgi için BURAYA tıklayarak anlatımını yaptığımız sayfamıza gidebilirsiniz. Google de bu uyarıyla ilgili aşağıda ki gibi bir açıklama yapmış.

Gönderilen URL "noindex" olarak işaretlendi: Bu sayfayı dizine eklenmesi için gönderdiniz, ancak sayfanın meta etiketinde veya HTML yanıtında "noindex" yönergesi var. Bu sayfanın dizine eklenmesini istiyorsanız etiketi veya HTTP yanıtını kaldırmanız gerekir

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular

KATEGORİLER

Windows
Android
IOS
Nasıl yapılır?
Nedir?
Hata çözümleri
SQL
FastReport
DevExpress
C#
Robot TV YouTube Kanalı
Faydalı içerikler ürettiğimiz YouTube kanalımıza davetlisiniz. Görsele tıklayarak kanalımıza gidebilirsiniz.

Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...