0 oy
1.1k gösterim
Ben bilgisayarımı bir başkasına satmak istiyorum. Bilgisayarımı satmadan önce bilgisayarımda kayıtlı olan Windows 10 ürün anahtarını kaldırmam lazım. Sizce bilgisayarda ki Windows 10 lisansını silme işlemi mümkün mü? Mümkün ise bilgisayarda kayıtlı olan Windows 10 ürün anahtarı nasıl kaldırılır?

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Evet, böyle bir işlem mümkün. Bilgisayarınızı satmadan önce bahsettiğiniz gibi Windows 10 ürün anahtarını kaldırma işlemi yapabilirsiniz. Bu işlemi yapmakta oldukça basittir. Daha önceden bu konuyla alakalı bir videolu anlatım hazırlamıştık. Aşağıda ki videolu anlatım görseline tıklayarak hazırladığımız videoyu izleyebilir ve kolayca Windows 10 lisans silme işlemini yapabilirsiniz. Videolu anlatımı izlemek istemiyorsanız da aşağıda ki anlatımla kolaylıkla bilgisayarda kayıtlı Windows 10 lisansınızı silebilirsiniz.

Bilgisayarda kayıtlı Windows 10 ürün anahtarı nasıl kaldırılır?

  1. Bilgisayarınızın sol alt köşesinde ki arama ikonuna tıklayın.
  2. Açılan arama bölümüne CMD yazıp komut istemi uygulamasını bulun.
  3. Bulduğunuz komut istemi uygulamasına sağ tık yaparak yönetici olarak çalıştır diyin.
  4. Açılan komut istemi ekranına slmgr /upk yazıp Enter tuşuna basın.
  5. Enter tuşuna basınca karşınıza ürün anahtarı başarıyla kaldırıldı yazacaktır. 
  6. Daha sonra slmgr /cpky yazıp tekrar Enter tuşuna basın.
  7. Kayıt defterinde ki ürün anahtarı başarıyla silindi uyarısı geldikten sonra işleminiz tamamlanmış olacak.

Bu işlemlerle birlikte kolaylıkla bilgisayarınızda kayıtlı olan Windows 10 ürün anahtarını kolayca kaldırabilirsiniz. Eğer bu adımları uygularken herhangi bir konuda problem yaşar veya bir noktada takılırsanız altta ki videolu anlatım görseline tıklayarak uygulamalı anlatım videomuzu izleyebilirsiniz.

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular


Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...