0 oy
1.3k gösterim
Monster Tulpar T5 19.2 kullanıyorum. Özelleştir ekranından artı olarak HDD taktırdım 5 gündür kullanıyorum ve sürekli yanıt vermiyor hataları alıyorum. Daha öncede birisi bu hatayı yaşamış o hddyi çıkartmış hddyi çıkartmadan düzeltmenin bir yolu yok mu? Varsa da çözümü nedir?

1 cevap

0 oy
Merhaba. Bilgisayarınız da ki işletim sistemini SSD üzerine mi yoksa HDD üzerine mi kurdunuz? SSD üzerine kurmadıysanız SSD üzerine kurmanızı tavsiye edebiliriz. Onun haricinde bir de hangi aşamalarda ne yaparken donmalar yaşıyorsunuz daha ayrıntılı bahsederseniz güzel olur.
Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com
SSD üzerine kurdum Windows'u. Mesela Chrome'den çıkıp Steam'i açmaya çalıştığımda ekran beyaz oluyor yanıt vermiyor hatası çıkıyor.

Windows hariç bütün uygulamalar HDD üzerinde kurulu. Steam üzerinden oyun indirirken de aynı şey oluyor. Steam'i alta alıyorum sonradan açmak istediğimde yine aynı hata tekrarlanıyor.
Büyük ihtimalle HDD de bir problem var. Diske veri yazarken veya veri okurken problem yaşıyor gibi görünüyor. Disk sağlığı testi yapıp diskte sorun olup olmadığını kontrol edin. Büyük ihtimalle diskte sorun var. Böyle bir durum normal değil. Bilgisayarı yeni aldığınız için diskte sorun olduğunu belirterek disk değişimi talep edebilirsiniz.
Diski test etmek için HDD Tune programını kullanabilirsiniz. Aşağıda ki video da bu programı kullanarak diskinizi nasıl test edebileceğinizi görebilirsiniz.

İlgili sorular


Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...