0 oy
322 gösterim
Oyun oynamak amacıyla Monster Tulpar T7 V20.1 almak istiyorum. Bu bilgisayar da şuanda 2x8GB RAM mevcut. Sizce alırken bu ramleri 2x8GB olarak mı yoksa 1X16GB olarak mı alayım? Oyunlarda herhangi bir kasma olmasın, tam performansta oynayabileyim istiyorum.

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Oyun oynamak amacıyla alıyorsanız bu özellikte ki bir bilgisayar bir çok oyunu tam performansta oynamanızı sağlar. İleri ki zamanlarda RAM yükseltmesi yaparım diyorsanız alırken 1x16GB yapabilirsiniz fakat 2x16GB yapana kadar bu süreç zarfında 1x16 GB kullanıyorken bilgisayarınızda 2x8GB'ye göre performans kaybı yaşayacağınızı unutmayınız. Daha önceden videolu bir anlatımla tek kanal ve çift kanal RAM performans testi yapmıştık. Aşağıdan ilgili videoya erişebilirsiniz.

16 GB RAM de bir çok oyun için zaten yeterli olacaktır. Bizce bu bilgisayara RAM takviyesi yapmak yerine SSD takviyesi yapın. Çünkü üzerinde ki 256 GB SSD disk size kesinlikle yetmeyecektir. Bütçeniz müsait ise HDD yerine SSD almanız da fayda var.

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular


Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...