0 oy
1.1k gösterim
Android Google Play Store de Körk adında bir uygulama var. Uygulamayı bugün Facebook reklamlarında gördüm. Uygulama TV reklamlarından size para kazandırdığını iddia ediyor. Uygulamaya kayıt olmaya çalıştım ama telefon numaramı ve TC Kimlik numaramı istedi bende güvenemedim kayıt olmadım. Körk uygulaması güvenilir mi?

1 cevap

0 oy
TV reklamlarından para kazandırdığını iddia eden Körk uygulamasının Google Play Store de ki yorumlarını inceledim. Yorumlarda niyeyse hep "paramı çektim, param hesabıma yattı teşekkürler" tarzında yorumlar gördüm. Bunun yanı sıra uygulamayı telefona kurduğumda belirttiğiniz üzere kaydolmak için kişisel bilgilerimi istedi. Uygulama da Unity oyun motoru kullanılarak oluşturulmuş. Google Play Store de uygulamala yorumlarına kişisel bilgilerimizin istenmesinin yanlış olduğunu belirten bir yorum yazdım. Yorumu yazdıktan birkaç saat sonra telefonuma geliştiricinin yorumu yanıtladığına dair bir bildirim geldi. Bakmak için bildirime dokunduğumda yorumuma erişemedim. Yorumum silindi mi yoksa sistemsel bir problem mi oldu bilemiyorum. Uzun lafın kısası kişisel bilgilerimin gizliliğine önem veren birisi olarak uygulama bana güven vermedi. Körk uygulaması güvenilir mi yoksa güvenilir değil mi buna bir şey diyemem uygulamayı kullanan deneyen başka arkadaşlar varsa yorum yazsınlar ona göre karar verin.

yeniden gösterildi
Cekinerek paylastıginiz veya cekindiginiz icin paslasmak istemediginiz o kisisel verilerinizle hic kimse hicbir sey yapamaz. Bu bilgileri cogu uyğulama, bizzat nufus ve vatandslik İsleri G.Mudurlugunun sagladığı bir hizmet sayesinde gercek kisi oldugunuzu teyit etmek için istiyor ve bilgilerinizin tamamına yakını sifrelenerek saklanıyor. Aksi durumda şu anda hicbiri alacagi cezaları gozonunde tutarak verilerinizi baska bir iste kullanamaz

İlgili sorular

0 oy
1 cevap

Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...