+1 oy
356 gösterim

yeniden açıldı

Telefonuma PornClub virüsü bulaştı bu virüsten nasıl kurtulabilirim?

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Merhaba,

Bugün sizlere android telefon veya tabletlere bulaşan PornClub virüsünün nasıl silinebileceğini anlatmaya çalışacağım. Öncelikle belirtmeliyim ki; bu virüsü silmek biraz zor olabilir smiley

İlk önce cihazınızda virüs programlarıyla virüs taraması yaptırın.  Telefon/tabletimde virüs taramasını nasıl yaptırabilirim derseniz altta ki 1.videomuzu izleyebilirsiniz. Tarama yaptırmak için Clean master, Cm security, eset, avg, dr web ve Stubborn Trojan Killer virüs programlarını kullanabilirsiniz. Bu önerdiğimiz sorsoyleyelim.com virüs programları virüsün bazı versiyonlarını rahatlıkla silebilmektedir. Ancak virüsün yeni versiyonlarını bu virüs programları da silmeyebilir.

Google play store’ye giremiyor veya cihazınızda interneti açtığınızda cihazınızı kontrol edemiyorsanız cihazın internetini kapatıp, usb kablosu ile cihazınızı bilgisayarınıza bağlayınız. Bilgisayarınızdan bu virüs programlarının *.apk dosyalarını indirerek usb kablo aracılığı ile tabletinize/telefonunuza atınız. Daha sorsoyleyelim.com sonra usb kablosunu çıkartıp telefondan/tabletten *.apk dosyası üzerinden virüs programının kurulumunu yapınız. Kurulumdan sonra tarama yaptırmayı deneyebilirsiniz.

Virüsleri virüs programlarından herhangi birisi sildiyse problem yok wink  Virüsü silme konusunda virüs programları başarılı olmadıysa cihazınızın garantisi sorsoyleyelim.com var mı yok mu onu öğrenin. Cihazınızın garantisi varsa cihazınızı “Cihazıma virüs bulaştı silemiyorum” şikayetiyle garantiye veriniz. Cihazınız da ki virüsler garanti kapsamında ücretsiz olarak temizlenecektir.

Cihazınızın garantisi yoksa cihazınıza rom yükleyerek veya root atarak virüsü silebilirsiniz. Bu işlemi cihazınızın garantisi varsa uygulamamanızı tavsiye ederiz. Çünkü bu işlem sırasında cihazınız da herhangi bir problem olabilir veya kullanılamaz hale gelebilir. Bazı cihaz modellerinde bu işlemi sorsoyleyelim.com uygularsanız cihazınız garanti dışı da kalabiliyor. O yüzden bu yöntemi sadece cihazının garantisi olmayanlara veya kendine çok güvenenlere öneriyoruz smiley  İşlemleri uygularken cihazınızda herhangi bir sorun olma durumunda ben sorumlu değilim cool

Cihazınızı rootladıktan sonra aşağıda 3. videomuz da  kullandığımız programı kullanarak virüsü silebilirsiniz. Root işleminden sonra cihazdaki bütün uygulamalar (sistem uygulamaları dahil) silinebilir hale geleceği için neyi sildiğinize çok dikkat edin. Yanlışlıkla sistem uygulamasını silmeniz durumunda cihazınız sorsoyleyelim.com sürekli hata verebilir. Cihazınıza root işlemi uyguladınız ama işlemin başarıyla tamamlandığından emin değilseniz aşağı da ki 2. videomuzu izleyebilirsiniz.

“Root işlemini ben yapmak istemiyorum” veya “yaptım ama beceremedim” diyorsanız cihazınıza stock rom yükleyerek sorsoyleyelim.com cihazınızı ilk günkü haline getirebilirsiniz. Yani kısaca bu işlemle cihazınızda ki yazılımı silip baştan kurmuş olacaksınız. Cihazımın modeline ait stock rom’u Google’den bulmaya çalışabilirsiniz. Yaygın olmayan telefon veya tabletlerin stock rom dosyası internete henüz düşmemiş olabilir.

(1.Video) Tablet/telefonumda virüs taramasını nasıl yapabilirim? diye sorarsanız alttaki videomuzu izleyebilirsiniz. BURAYA tıklayarak videoyu izleyebilirsiniz.

(2.Video) “Cihazımı rootlama işlemi yaptım ama doğru yaptım mı emin değilim. Doğru yapıp sorsoyleyelim.com yapmadığımı nasıl anlarım?” diye soracak olursanız altta ki videomuzu izleyebilirsiniz. BURAYA tıklayarak videoyu izleyebilirsiniz.

(3.Video)Cihazımı rootladım. Peki şimdi ne yapacağım?” diye sorarsanız alttaki videomuzu izleyebilirsiniz. BURAYA tıklayarak videoyu izleyebilirsiniz.

Kolay gelsin.

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular

KATEGORİLER

Windows
Android
IOS
Nasıl yapılır?
Nedir?
Hata çözümleri
SQL
FastReport
DevExpress
C#
Robot TV YouTube Kanalı
Faydalı içerikler ürettiğimiz YouTube kanalımıza davetlisiniz. Görsele tıklayarak kanalımıza gidebilirsiniz.

Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...