0 oy
264 gösterim

Bir tane Web sitesi açmayı düşünüyorum. Siteyi açmadan önce bu konular hakkında bilgi birikimi yapmaya çalışıyorum. Çevremde sürekli hobi niyetine site açıp kapatan insanlar görüyorum. Adama bakıyorum bugün x.com diye site açmış bir iki ay sonra soruyorum ne oldu senin x.com adlı sitene diye. Kapattım, şuan b.com diye sitem var diyor smiley Bu duruma düşmek istemiyorum. Yaptığım işi tam yapmak istiyorum. Teşekkürler

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

SSL Sertifikası SEO ya etki ediyor mu? SSL sertifikası alırsam Google de ilk sırada çıkar mıyım? SSL sertifikası aldım ama hala neden ilk sıralarda değilim? gibi sorular oldukça soruluyor. Bu sorulara açıklık getirmeye çalışayım. 

SSL Sertifikası SEO yu etkiliyor mu?

Evet, etkiler.

SSL Sertifikası alırsam web sitem ilk sıralarda çıkar mı?

Duruma göre değişir (!) Nasıl yani dediğinizi duyar gibiyim. SSL sertifikası almanız sizi Google de ilk sıralara çıkaracak diye bir şey yok arkadaşlar. Sitenizde ki içerikler özgün olmazsa, kendiniz bir şeyler üretmezseniz ağzınızla inek de tutsanız fayda etmez. Bırakın ilk sayfayı son sayfada bile çıkamayabilirsiniz. İçerikleriniz özgün olmadığında Google sizi indexlemeyi bile bırakabilir. Yani burada ilk sıralarda çıkmak için dikkat edilecek nokta; sitenizde özgün içerikler olmalı. Başka sitelerden kopyala yapıştır yapılmamalı. Özgün olunmaya çalışılmalı. 

SSL Sertifikası aldım ama hala ilk sıralarda çıkmıyorum. Neden olabilir?

Bu sorunun cevabından önceki soruda biraz bahsettik aslında. İçerikleriniz özgün olmayabilir. Sitenizi henüz yeni açmış olabilirsiniz. Sitenizde 3-5 tane (az) içerik olabilir. Sitenizi Search Console'ye tanımlamamış olabilirsiniz. Gördüğünüz üzere Google de ilk sıralara çıkmak sadece SSL sertifikası ile olmuyor. SSL sertifikasını bir basamak olarak düşünün. SSL sertifikanız varsa bir rakiplerinizden bir basamak üsttesiniz.

SSL Sertifikası aldığımda Google de içeriklerim yeniden indexleniyor mu?

Bu sorunun sorulmasında ki neden genelde ilgili içerikte index sıralamasında gerileme olup olmayacağının merak edilmesidir. Evet, SSL aldığınızda içerikleriniz yeniden indexlenecek. İlgili içerikte üst sıralardaysanız bu sıralamanın değişmesi oldukça olağandır. Bu durumu sitemizde bizzat yaşadık.

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular


Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...