Bilgisayarda resimli parola nasıl oluşturulur?

Genel Nasıl Yapılır?

Bilgisayarınızda oturum açarken normal parolalardan sıkıldınız mı? Öyleyse bu resimli parola tam size göre. Resimli parola sayesinde artık oturumunuzu açarken sıkılmayacak aksine keyif alacaksınız. Bilgisayarınızda oturumunuzu nasıl resimli parola kullanarak açabileceğinizi hem videolu hem de yazılı olarak anlattık.

Konuyu daha iyi anlayıp uygulayabilmek adına altta ki uygulamalı videolu anlatımımızı izlemenizi öneriyoruz.

Yok ben videolu anlatımla uğraşmak istemiyorum bana nasıl yapıldığını direkt anlat diyorsanız aşağıdan adım adım nasıl yapıldığını görüp uygulayabilirsiniz. Takıldığınız veya sormak istediğiniz bir şey olursa altta ki yorumlar bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yardımcı olmaktan gurur duyarız. Dilerseniz işlemlerimize başlayalım.

  • Bilgisayarın sol alt köşesinde ki Windows logosuna tıklayalım.
  • Windows logosuna tıkladıktan sonra açılan pencereden yine sol taraftaki ayarlar ikonuna tıklayalım.
  • Açılan Windows ayarları ekranından hesaplar menüsüne girelim.
  • Hesaplar ekranından sol tarafta ki oturum açma seçenekleri kısmına girin.
  • Oturum açma seçenekleri kısmına girdiğinizde karşınıza gelen ekranda Resimli Parola başlığını göreceksiniz. O başlığın altında ki Ekle butonuna tıklayarak resimli parolanızı ekleyebilirsiniz. Ekle butonu pasif halde tıklanmıyorsa resimli parola oluşturabilmek için öncelikle windows parolanızın tanımlı olması gerekir. Windows parolası tanımlamak için aynı ekranda ki üstte ki parola başlığının altında ki ekle butonundan bir windows parolası ekleyebilirsiniz.Windows parolası ekledikten sonra resimli parola başlığı altında ki ekle butonu aktif tıklanabilir hale gelecektir.

Gördüğünüz gibi işlem çok basit dostlar. Eğer adımları uygularken takıldığınız bir yer olursa üstte ki videolu anlatımımızı izlerseniz konuya daha hakim olabilirsiniz. Yine de bir yer de takılıyorsanız bizden yardım almak için aşağıda ki yorumlar bölümünden bize yazabilirsiniz. Umarız yardımcı olabilmişizdir.

Kolay gelsin.

Bir Cevap Yazın