Samsung “Nem Algılandı” sorunu nasıl çözülür?

Bu yazımızda Samsung telefonlarda görülen “Nem algılandı. Cihazınızı şarj etmek için şarj cihazınızın/USB bağlantı noktasının kuru olduğundan emin olun.” hatasının nasıl çözülebileceğinden bahsedeceğiz. Samsung nem algılandı sorunu çözümüne geçmeden önce isterseniz nem algılandı ne demek? Neden nem algılandı hatası ile karşılaşırız bundan bahsedelim.

Devamını Oku

Stop fidye virüsünün şifrelediği dosyaları nasıl çözebilirim?

Bilgisayarınıza bulaşan stop fidye virüsleri dosyalarınızı şifreleyerek dosya uzantılarını puma, .pumas, .pumax, .djvu, .djvuq, .djvur, .djvut, .djvuu, .pdff, .tfude, .tfudeq, .tro, .udjvu, .tfudet, .rumba şeklinde yaparlar. Bu yazımızda bu stop fidye virüslerinin şifrelediği dosyaları açmanın yöntemini anlatacağım.

Devamını Oku

Programsız CMD ile Windows lisans anahtarı öğrenme

Bu yazımız da bilgisayarınızda kurulu olan işletim sisteminde ki lisans anahtarını programsız olarak CMD yani komut istemi uygulamasını kullanarak nasıl öğrenebileceğinizi anlatmaya çalışacağım. Bu işlemleri sizler için adım adım kendi bilgisayarımızda uyguladık ve nasıl yapılabildiği ile ilgili video hazırladık. Dilerseniz aşağıdan 1.5 dakikalık videomuzu izleyerek kolayca görüp öğrenebilirsiniz.

Devamını Oku

Denetimli klasör erişimi nasıl kapatılır?

Bu yazımızda bilgisayarınızda ki Windows Defender Güvenlik Merkezinin bir parçası olan Denetimli Klasör Erişiminin nasıl kapatılabileceğinden bahsedeceğim. Denetimli Klasör Erişimi izinsiz dosya ve uygulama erişimlerini engellemeyi amaçlamış genellikle faydalı bir hizmettir. Az önce de dediğim gibi Windows Defender Güvenlik Merkezinin bir parçasıdır.

Devamını Oku