Samsung “Nem Algılandı” sorunu nasıl çözülür?

Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda Samsung telefonlarda görülen “Nem algılandı. Cihazınızı şarj etmek için şarj cihazınızın/USB bağlantı noktasının kuru olduğundan emin olun.” hatasının nasıl çözülebileceğinden bahsedeceğiz. Samsung nem algılandı sorunu çözümüne geçmeden önce isterseniz nem algılandı ne demek? Neden nem algılandı hatası ile karşılaşırız bundan bahsedelim.

“Nem algılandı” ne demek? Ne anlama geliyor?

Samsung nem algılandı hatası cihazın nemlendiği anlamına geliyor. Eğer telefonunuza sıvı temas ettiyse veya telefonunuzu nemli bir ortamda bulundurduysanız cihazınız nemlendiği/ıslandığı için nem algılandı hatası ile karşılaşırsınız. Genellikle nem algılandı hatası cihazı servise vermeden veya tamirciye göstermeden halledilebiliyor. Peki nem algılandı hatası çözümü nedir? Samsung nem algılandı hatası çözümü nedir? Nasıl bu hatadan kurtulabiliriz.

Samsung Nem algılandı sorunu çözümü

Samsung telefonunuzda çıkan nem algılandı hatasının çözümü ile alakalı videolu anlatım hazırladık. Dilerseniz aşağıda ki resime tıklayarak videolu anlatımımızı izleyebilir, nem algılandı sorunu ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

☝️ Samsung nem algılandı hatası çözümü videolu anlatım. 👆

Nem algılandı hatasının çözümü oldukça basit demiştik. Bu sorunun çözümü ile alakalı internette bir takım videolar ve yazılar paylaşılmış. Yazıları ve videoları incelediğimizde bir çoğu nem algılandı hatasını kapatmayı anlatmış. Telefonunuz da ki nemi gidermeden nem algılandı hatasını kapatırsanız yani nem sorununu çözmeden bu uyarıyı görmezden gelirseniz nem algılandı hatasıyla tekrar karşılaşmanız kaçınılmaz. İyi de telefonumda ki nemi nasıl gidereceğim? demenizi duyar gibiyim. Telefonunuzu kapatın. Daha sonra telefonunuz da ki nemi gidermek için telefonunuzu pirince yatırın. Evet, yanlış duymadınız (!) Pirinç nem alma konusunda oldukça iyidir. Telefonunuzu pirince yatırdıktan sonra telefonunuzu bir gün pirinçte bekletin. Bir günün sonunda telefonunuzu pirinçten çıkartın. Artık telefonunuzu açabilirsiniz. Telefonunuzu açtığınız da büyük ihtimalle nem algılandı uyarısı ile karşılaşmayacaksınız.

Eğer bu işlemi yapmanıza rağmen halen nem algılandı hatası ile karşılaşıyorsanız nem algılandı bildirimini kapatmayı deneyelim. Telefonunuzun ayarlar menüsüne girin. Ayarlar menüsünden Uygulamalar menüsünü bulun. Uygulamalar ekranına girince sağ üst köşede ki üç noktaya tıklayarak sistem uygulamalarını göster‘i seçin. Daha sonra ekranda ki uygulamalardan USBSettings adlı uygulamayı bulun ve üzerine dokunun. USBSetting uygulamasını açtıktan sonra buradan depolama‘ya dokunun. Depolama kısmından ön belleği temizle ve veriyi sil butonlarına dokunun. Daha sonra telefonunuzu yeniden başlatın. Bu işlemden sonra nem algılandı bildirimi gidecektir. Bu işlemleri yaptıktan sonra halen nem algılandı uyarısı karşınıza çıkıyorsa size çözüm olarak önerebileceğim son yöntem; telefonunuza format atmak.

Aşağıda Samsung telefonlara nasıl format atılabileceğiyle ilgili uygulamalı videomuz da mevcut. Telefonunuzu formatlamadan önce telefonunuzda ki resimleri, videoları, müzikleri ve diğer dosyalarınızı yedeklemeyi unutmayın. Formattan sonra telefonunuzda ki veriler silinecektir. Aşağıda ki resime tıklayarak Samsung telefonlara format atma videomuzu izleyebilir ve telefonunuzu formatlayabilirsiniz.

☝️ Samsung telefonlara nasıl format atılabileceği ile ilgili videomuz. 👆

Telefonunuzu da formatlamanıza rağmen halen nem algılandı hatası ile karşılaşıyorsanız büyük ihtimalle telefonunuzun şarj soketinde bir problem vardır. Eğer telefonunuzun garantisi varsa telefonunuzu garantiye verebilirsiniz. Garantisi yoksa güvenilir bir telefon tamircisinden telefonunuzun tamirini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra telefonunuz kablosuz şarjı destekliyorsa geçici çözüm olarak telefonunuzu kablosuz olarak da şarj edebilirsiniz. Samsung nem algılandı hatası alındığı halde kablosuz şarjı destekleyen telefonlar kablosuz olarak şarj edilebiliyorlar.

Bir Cevap Yazın