0 oy
2.7k gösterim
Web sitemde Question2Answer soru cevap scripti kullanıyorum fakat siteme her gün 4-5 tane bot üye olup duruyor. Google Captcha da kullanıyorum fakat botlar nasıl geçiyorlarsa geçiyorlar onu. Bu q2a sitemde spamları nasıl engelleyebilirim?

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Merhaba, q2a web sitelerinin çoğunda şuanda bu sorun mevcut. Çoğu botların üye olmasını önemsemiyor ve işlerine devam ediyorlar. Anlaşılan gittikçe çok büyük problem oluşturabileceğini düşünmüyorlar. Question2Answer in yeni sürümlerinden birisinde bu sorunu büyük ihtimalle çözerler ama çözene kadar size önerebileceğim en güzel yöntem şimdilik Google ye ait Captcha yı kapatın. Captcha olarak GitHub da paylaşılan StopStam eklentisini kullanın. Eklentiye ulaşmak için buraya tıklayarak GitHub sayfasına gidebilirsiniz. Kurulumu oldukça basit. GitHubdan eklentiyi indirdikten sonra buraya çıkart diyerek rardan çıkartın. Çıkarttıktan sonra sitenizde ki plugin klasörü içerisine eklenti klasörünü atın. Attıktan sonra sitenizin yönetim paneline girip spam sekmesinden captcha yı Stop Spam olarak seçin. İşlem bu kadar artık sitenizde captcha olarak StopSpam eklentisini kullanıyorsunuz. Özelleştirmek için eklentiler sekmesinden Stop Spam eklentisini bulup ayarlarını değiştirebilir ve bir güvenlik sorusu ekleyebilirsiniz. Örneğin Türkiye'nin başkenti neresi diye sorabilirsiniz. Bu soru kolay oldu siz bu soruyu sormayın :) Farklı bir soru bulup onu sorunuz. Kolay gelsin

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular


Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...