+1 oy
1.1k gösterim

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Normalde herkes bilgisayarı güvenli modda başlatmak için bilgisayarı yeniden başlatır ve bilgisayar açılırken klavyeden genelde F8 tuşuna arka arkaya basarak güvenli mod diyerek bu işlemi yapar. sorsoyleyelim.com Windows 7 işletim sistemine kadar bu işlemle genelde herkes bilgisayarını güvenli modda rahatlıkla açabiliyordu. Fakat Windows 8 /8. veya 10 çıktıktan sonra kimileri için bilgisayarı güvenli modda başlatmak bir kabus oldu. Aslında bunun da her sistem için çok basit bir yöntemi var. sorsoyleyelim.com Lafı fazla uzatmadan anlatıma geçeyim arkadaşlar. Bilgisayarınızı güvenli modda başlatmak için aşağıda ki adımları sırasıyla uygulayınız.

  1. Klavyenizden WINDOWS ve R tuşlarına aynı anda basınız.
  2. Bu iki tuşa aynı anda basınca karşınıza ÇALIŞTIR penceresi açılacak.
  3. Bu çalıştır penceresine MSCONFIG yazınız.
  4. Daha sonra karşımıza gelen pencereden ÖN YÜKLEME sekmesine giriniz.
    1. Bu sekmeye girdikten sonra alttan Güvenli Önyükleme seçeneğini seçip "En Az" seçeneğini seçin.
    2. Eğer güvenli modda internetle işiniz olacak ise bu sekmeden En Az değilde "Ağ" seçeneğini işaretlemelisiniz.
  5. En az veya Ağ seçeneklerinden herhangi birisini işaretledikten sonra sorsoyleyelim.com alttan Tamam diyerek pencerenin kapanmasını sağlayınız.
  6. Bu işlemi yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve arkanıza yaslanın winkBilgisayar direkt olarak güvenli modda başlayacaktır.

Tabi bu işlemden sonra bilgisayarınızı her yeniden başlattığınızda bilgisayarınız otomatik olarak güvenli modda başlayacaktır. sorsoyleyelim.com Güvenli modda ki işinizi bitirdikten sonra bu ayarları eski haline getirmeniz gereklidir. Eski haline getirip tekrar bilgisayarınızı yeniden başlatırsanız bilgisayarınızın normal bir şekilde açıldığını göreceksiniz. 

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular


Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...