0 oy
8.4k gösterim

Instagram sesli ve görüntülü arama geçmişini silmek için ne yapmalıyım yardımcı olabilir misiniz? İnternette araştırdım fakat bir çözüme ulaşamadım. Bir tane video izledim. Adamlar sesli ve görüntülü arama yaptığınız kişiyi engelleyin demiş. Bu nasıl bir çözüm olabilir Allah aşkına. laugh Rica etsem, işe yarayan mantıklı bir çözüm yolu önerir misiniz? 

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Instagram Sesli ve Görüntülü Arama Geçmişini Silme/Gizleme

Instagram da sesli ve görüntülü arama geçmişini silmek için ne yapabileceğinizi detaylı bir şekilde anlatalım. Hatta konuyla alakalı bir videolu anlatım da hazırlarız. Şuanda Instagram da sesli ve görüntülü arama geçmişini silmek için bir seçenek yok. Peki ne yapacağız? Bu durumda şuan için iki yöntemimiz mevcut. Eğer Instagram profiliniz gizli ise aşağıda ki 2. yöntemimizi uygulayın. Gizli Instagram hesapları 1. yöntemi uyguladıkları taktirde hesapları herkese açık olacaktır. Hesabınızın herkese açık olacak olması sizin için bir problem teşkil etmiyorsa 1.yöntemi de uygulayabilirsiniz. Yöntemleri anlatmaya geçmeden önce altını çizerek belirtelim. Instagram arama geçmişini silemediğimiz için bu arama geçmişini nasıl gizleyebiliriz burada size bundan bahsedeceğim. 

1. Yöntem:

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere; bu yöntemi uyguladığınızda eğer Instagram hesabınız gizli ise herkese açık olacaktır. Bunu tekrar hatırlatalım. Instagram uygulamasını açıp aşağıda ki adımları takip edin.

Instagram Sesli ve Görüntülü Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

  1. Instagram profilinize girin.
  2. Sağ üstte ki üç çizgiye dokunun.
  3. Açılan seçeneklerden Ayarlar ekranına girin.
  4. Buradan Hesap bölümünü açın.
  5. Hesap sayfasının en alt bölümünden Profesyonel Hesaba Geçiş Yap seçeneğini seçin.
  6. Ekrandan Devam diyerek sonra ki ekrana geçin.
  7. Açılan sayfadan bir hesap türü seçip, alttan Bitti deyin. Örneğin Kişisel Blog veya Dijital İçerik Üretici seçeneğini seçebilirsiniz.
  8. Sonrasında İleri diyerek ekranda ki yönergeleri takip edin.

Birinci yöntemimiz bu şekildeydi. Bu yöntemi uyguladığınız zaman Instagram sesli ve arama geçmişi bölümü gizlenecek, görünmeyecektir. Böylelikle silemediğimiz arama geçmişini gizlemiş olduk. Instagram ileri ki dönemlerde arama geçmişini silme ile ilgili bir ayar sunarsa, o ayarı kullanarak arama geçmişini gizlemek yerine silebiliriz.

2. Yöntem:

Eğer Instagram hesabınız gizli ve hesabınızın herkese açık olmasını istemiyorsanız bu 2. yöntemi uygulayabilirsiniz. Ayrıca bu ikinci yöntemi sadece Android kullanıcıları uygulayabilirler. Bunu da hatırlatmış olalım. Bu yöntemle de telefonumuza eski bir Instagram sürümünü kuracağız. Sonrasında kurduğumuz eski Instagram sürümünü güncelleyerek, yeni sürüme yükselteceğiz. İlk yöntemle kesin sonuca ulaşabiliyoruz. Fakat bu 2. yöntemle bazen arama geçmişi geri gelebiliyor. Bunu da hatırlatalım. Yapabileceğiniz başka bir şey olmadığı için gizli Instagram hesabına sahip kullanıcılar, bu işlemi uygulayabilirler. Öncelikle telefonunuz da ki mevcut Instagram uygulamasını kaldırın. Sonrasında buradan eski sürüm Instagram apk dosyasını telefonunuza indirip, kurun. Eski sürüm Instagram uygulamasını telefonunuza kurduktan sonra, Google Play Store üzerinden Instagram uygulamasını güncelleyin. Güncelleme işleminden sonra Instagram uygulamasını açtığınızda Instagram sesli ve görüntülü arama geçmişi gizlenmiş olacaktır. Yukarıda da dediğimiz üzere bu yöntemden sonra bazen Instagram sesli ve arama geçmişi geri gelebiliyor. Gizli hesaba sahip Instagram kullanıcılarının yapabilecekleri başka bir şey olmadığından dolayı ancak bu yöntemi uygulayabilirler. İlerde Instagram, arama geçmişini silmek için bir seçenek sunarsa; onun üzerinden kolayca görüntülü ve sesli arama geçmişini silebilirler. 

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular


Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...