0 oy
521 gösterim
Google Chrome de bir siteye girdiğimde karşıma Başka bir uygulama Chrome uygulamasının üzerinde gösteriliyor uyarısı geliyor. Ne yaptıysam bir türlü kurtulamadım.

Başka bir uygulama Chrome uygulamasının üzerinde gösteriliyor uyarısını nasıl kapatabilirim?

1 cevap

0 oy

yeniden gösterildi

Başka bir uygulama Chrome uygulamasının üzerinde gösteriliyor uyarısına genelde farklı uygulamalar sebep olabiliyor. Google Chrome üstünde görünen herhangi bir uygulama var ise bu uyarı ile karşılaşabilirsiniz.

Başka bir uygulama Chrome uygulamasının üzerinde gösteriliyor sorunu çözümü

Bu sorunun çözümü için Google Chrome üzerinde görünen o uygulamayı kapatmanız veya ilgili iznini iptal etmeniz gerekir. Bu sorunun çözümüyle alakalı videolu anlatım hazırladık. Aşağıdan videolu anlatımı izleyerek sorununuzu çözebilirsiniz.

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

yeniden gösterildi
kullanıcılar zaman zaman aşağıda ele aldığımız "Başka bir uygulama Chrome üzerinden görüntüleniyor" gibi sorunlarla karşılaşabilir.

Bu sorun her türlü Android cihazı etkiliyor gibi görünüyor.
Kullanıcılar, tarayıcıya "konum" ve "kamera" gibi izinler vermeye çalıştıklarında "Chrome üzerinden başka bir uygulama görüntüleniyor" diyen bir pop-up alıyor gibi görünüyor. Bu, gerekli izinleri vermelerini engeller.

çözüm yöntemi 1

MIUI'de dikkat etmeniz gereken bir şey daha “görev araç kutusunu kullan” özelliğidir. Xiaomi Notes uygulamasının görevler sekmesinin ayarlarında bulunur. Bu sorunla karşılaşıyorsanız devre dışı bırakmayı deneyin.

Başka bir kullanıcı, LG telefonunda 'kayan çubuk' adı verilen yerleşik bir kaplama kullanırken sorunlarla karşılaşıyordu:

çözüm yönetimi 2

Başka bir deyişle, "Uygulama Chrome üzerinden görüntüleniyor" sorununun arkasındaki ana suçlu, Chrome hata mesajının tam olarak iletmeye çalıştığı şeydir. Bilerek veya bilmeyerek etkinleştirilen bir kaplamadır ve açılır pencerenin kaybolması için devre dışı bırakılması gerekir

çözüm yöntemi 3

Stok Android'indeyseniz ve bunun gibi kaplamalar bile mevcut değilse, sohbet balonları (Facebook Messenger gibi uygulamalarda bulunur), çağrı içi kaplamalar ve hatta resim içinde resim modu gibi özellikleri devre dışı bırakmayı denemelisiniz.

çözüm yöntemi 4

Resim içinde resim (PiP), başka şeyler yaparken ekranınızın bir köşesinde tutabileceğiniz küçük bir pencereden video oynatmaya izin veren bir Android özelliğidir. Devre dışı bırakmak yardımcı olabilir.

çözüm yöntemi 5

kaplamalardan hiçbirini etkinleştirmediyseniz, o zaman bu sorunu tetikleyebilecek birkaç çentikli telefonda bulunan "çentiği gizle" özelliğidir. İnanması zor olabilir, ancak bu özellik de bir kaplamadan başka bir şey değildir.

çözüm yöntemi 6

Bununla birlikte, yukarıdaki tüm geçici çözümleri denedikten sonra bile sorun devam ederse, Google bu sorunla ilgili bir şey yapana kadar tarayıcıları geçici olarak değiştirebilirsiniz.

Play Store'da sayısız alternatif var, bunlardan bazıları MS Edge, Opera ve Firefox.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap

Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...