0 oy
4.3k gösterim
Telefonumda bazen WhatsApp uygulamasını kullanırken veya kullanmadığım zamanlarda WhatsApp uygulamasının kamera iznini kullandığı algılandı uyarısı ile karşılaşıyorum. Hadi WhatsApp uygulamasını kullanırken bu uyarıyla karşılaşsam neyse de kullanmadığım zamanlarda da WhatsApp uygulamasının kamera iznini kullandığı algılandı uyarısı gelmesi insanı düşündürüyor. Bu uyarı neden sürekli karşıma çıkıp duruyor? Kapatılabiliyorsa nasıl kapatırım?

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

WhatsApp uygulamasının kamera iznini kullandığı algılandı ne demek?

Dediğiniz gibi WhatsApp uygulamasını kullanırken veya hiç kullanmadığınız zamanlarda WhatsApp uygulamasının kamera iznini kullandığı algılandı bildirimi ile karşılaşabilirsiniz. WhatsApp uygulamasını kullanmadığınız anda bu bildirim ile karşılaşmak insanı tedirgin edebilir. Fakat WhatsApp uygulamasının kamera iznini kullandığı algılandı bildirimi endişelenecek bir durum teşkil etmiyor. Aslında bu bildirim Android de güvenliğimiz için geliştirilmiş bir özellik tarafından bize gönderiliyor. Android de ki bu özelliğin adı İzin Kullanım Monitörü. İzin kullanım monitörü sayesinde herhangi bir uygulama telefonun belli başlı özelliklerini kullanırsa tarafımıza bu şekilde WhatsApp uygulamasının kamera iznini kullandığı algılandı şeklinde bildirim gönderir. Bu bildirimler tarafınıza rahatsız edici derecede çok sık gönderiliyorsa Android izin kullanım monitörünü kapatmayı deneyebilirsiniz. Bu konuda detaylı bir videolu anlatım hazırlamıştık dilerseniz aşağıda ki videolu anlatım görseline tıklayarak hazırladığımız videolu anlatımımızı izleyebilir ve sorununuzu kolayca çözebilirsiniz.

WhatsApp uygulamasının kamera iznini kullandığı uyarısı kaldırma nasıl yapılır?

WhatsApp uygulamasını kullanırken veya kullanmadığınız zaman karşınıza çıkan WhatsApp uygulamasının kamera iznini kullandığı algılandı bildirimini kapatmak için iki yöntem mevcut. Konuyla alakalı daha önceden detaylı bir videolu anlatım hazırlamıştık. Dilerseniz üstte ki videolu anlatım görseline tıklayarak daha önceden hazırlamış olduğumuz videolu anlatımımızı izleyebilir ve sorununuzu kolayca çözebilirsiniz. 

WhatsApp uygulamasının kamera iznini kullandığı algılandı bildirimini kapatırsak sorun olur mu?

WhatsApp uygulamasında karşılaştığınız bu bildirimi kapatmak doğrudan herhangi bir zarar teşkil etmez. Fakat WhatsApp uygulamasının kamera iznin kullandığı algılandı sorununu çözmek için Android İzin Kullanım Monitörünü tamamen kapatırsanız telefonunuzda ki ek güvenlik önlemini devre dışı bırakmış olursunuz. Örnekle açıklamak gerekirse; telefonunuza X adında bir tane uygulama kurdunuz diyelim. Bu uygulama sizin haberiniz olmadan telefonunuzun kamerasını kullanırsa bundan böyle telefonunuza X uygulamasının kamera iznini kullandığı algılandı bildirimi gönderilmeyecek. Dolayısıyla telefonunuza Google Play Store harici ve güvenmediğiniz herhangi bir uygulamayı yüklememekte fayda olacağını hatırlatmakta fayda var.

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular


Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...