0 oy
74 gösterim
Herkese iyi günler. Android telefonumdan fotoğraflarımı megaya yedekledim. Megada fotoğrafları açtığımda boyutlarının küçülmüş olduğunu gördüm ve çözünürlükleri azalmıştı, yedekleme işlemini Manuel bi' şekilde fotoğrafların bulunduğu dosyayı seçerek yaptım, neden böyle oldu yardımcı olursanız çok memnun olurum.

1 cevap

0 oy
Merhaba. Bir dönem bende fotoğraf yedeklemesi için Mega.nz sitesini kullanmıştım fakat böyle bir problem yaşamadım. Fotoğrafları olduğu gibi yedeklemesi lazım. Şuan tekrar kendi hesabımda tekrar test ettim. Telefonumdan Mega.nz hesabıma toplam 1.5 boyutunda galerimden 60 fotoğraf ekledim. Mega.nz hesabımdan birkaç fotoğrafı bilgisayarıma indirip fotoğraf çözünürlüklerini kontrol ettiğimde herhangi bir çözünürlük kaybına rastlamadım. Telefonda ki aynı çözünürlük ve boyutla mega hesabına yedeklenmiş. Aynı şekilde de bilgisayarıma resimleri kaydedebildim. Telefonda ki Mega.nz uygulamasını kontrol ettiğimizde yüklemelerde herhangi bir çözünürlük ayarı da mevcut değil. Böyle bir ayar varsa acaba farkında olmadan bu çözünürlük ayarını mı düşürdünüz diyecektim fakat dediğimiz gibi böyle bir ayar da mevcut değil. Yani haliyle fotoğraflarınız olduğu gibi yedeklenecektir.

Sizin hesabınıza yedeklenen fotoğraflarınızda çözünürlük kaybı var ise büyük ihtimalle yüklediğiniz fotoğrafların çözünürlük kalitesi de düşük idi. Örneğin WhatsApp fotoğraflarınız Mega hesabınıza yedeklenmiş olabilir. WhatsApp otomatik fotoğraf kalitelerini düşürdüğü için fotoğraflarınız Mega hesabınıza da çözünürlüğü düşmüş olarak yüklenir. Burada WhatsApp örneği verdim ama sonuç olarak Mega hesabınıza yedeklemiş olduğunuz fotoğrafların çözünürlüğü telefonunuzda da aynıdır. Haliyle de Mega.nz hesabınızdan herhangi bir kurtarma yapmanız mümkün değildir. Telefonunuzda ki fotoğraflara şuan erişemiyorsanız yapabileceğiniz bir şey yok maalesef.
Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
29 Kasım 2020 ismail Oflaz sordu

KATEGORİLER

Windows
Android
IOS
Nasıl yapılır?
Nedir?
Hata çözümleri
SQL
FastReport
DevExpress
C#
Robot TV YouTube Kanalı
Faydalı içerikler ürettiğimiz YouTube kanalımıza davetlisiniz. Görsele tıklayarak kanalımıza gidebilirsiniz.

Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...