0 oy
1.6k gösterim
YouTube de videolarınızı izledim. Dediklerinizi yaptım ama yinede de fotoğraflar bilgisayarımda açılmıyor. Fotoğraf makinesinde açılıyor. Yardımcı olur musunuz? Bir düğün çekimim çöp olacak ve bunun altından nasıl kalkacağımı bilmiyorum.

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap
Bunun genelde tek bir sebebi olur. Fotoğrafları bilgisayara aktarırken kameranızın varsa aktarma yazılımını kullanın böyle bir yazılımı yok ise fotoğrafları jpg formatına dönüştürmeniz lazım bir şekilde. Fotoğraf makineleri resimleri videoları genelde daha kaliteli olsun diye farklı formatlarda kaydedilir. Örneğin bazı Canon marka kameralar resimleri CR2 formatında kaydediyor. Bu resimleri direkt olarak bilgisayara yüklerseniz bilgisayara farklı bir yazılım yüklemeden açamazsınız. Onun için fotoğrafları bilgisayara aktarırken fotoğrafların çoğu bilgisayarda açılabilmesi için JPG formatında kaydedilmesini sağlamanız lazım. Bunun içinde varsa kameranızın bilgisayara fotoğraf aktarma yazılımını kullanmanız lazım. Yine örnek vererek cevaplayayım. Mesela Canon kameralarda Canon Utility programı var.
Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular


Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...