0 oy
322 gösterim
Bundan yaklaşık 1 yıl önce Vatan Bilgisayar dan LG marka bir televizyon aldık. Geçtiğimiz günlerde televizyonun ekranında bir gariplik olduğunu farkettim ve bu sorunu araştırdım. Sorunu araştırdığım da televizyonda ghost screen sorunu olduğunu anladım. Televizyonun üst köşesinde kanalın logosu soluk bir şekilde görünüyor. Hangi kanala geçersem geçeyim hafif bir belirginlik oluyor. Televizyonda ki ghost screen sorunu nasıl çözülebilir? Bu sorun hakkında ne yapmamı önerirsiniz. Teşekkürler

1 cevap

0 oy

Televizyonda ki Ghost Screen sorunu nasıl çözülür?

Öncelikle geçmiş olsun. Televizyonlarda hatta telefonlarda bile ekranda sürekli aynı görüntünün olması ekranda ghost screen adlı sorunun ortaya çıkmasına yol açabilir. Sizin televizyonunuzda da kanal logosunun Ghost Screen soruna yol açmış olması biraz ilginç olmuş. Çünkü çoğu kanalın logosu değişir sürekli sabit kalmaz. Örneğin reklamlarda çoğu kanalın logosu şeffaf olur. Sizin televizyonunuzun garantisi devam ettiği için garanti kapsamında bu sorununuzu çözme imkanınız mevcut. Garantiye göndererek Televizyonda ki Ghost Screen sorununu kolayca çözebilirsiniz. Eğer televizyonunuzun garantisi bitmiş olsaydı televizyonunuzun paneli değişmesi gerekecekti. Ve panel fiyatları da neredeyse televizyonunuzun fiyatının %50-%80 civarına denk geliyor olacaktı. Haliyle böyle bir durumda televizyonun panelini yaptırmak yerine televizyonunuzu yenilemek daha mantıklı olacaktır.

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular

KATEGORİLER

Windows
Android
IOS
Nasıl yapılır?
Nedir?
Hata çözümleri
SQL
FastReport
DevExpress
C#
Robot TV YouTube Kanalı
Faydalı içerikler ürettiğimiz YouTube kanalımıza davetlisiniz. Görsele tıklayarak kanalımıza gidebilirsiniz.

Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...