0 oy
127 gösterim

İthalatçı garantisi nedir? 

İthalatçı garantisi ne anlama geliyor?

İthalatçı garantisi ile distribütör garantisi arasında ki fark nedir?

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

1 cevap

0 oy

seçti
 
En İyi Cevap

Merhaba dostlar,

Artık hepimiz bir ürün almadan önce internetten daha ucuzu var mı diye kontrol ediyoruz. Ürünleri birbiriyle kıyaslarken, en düşük fiyatlı olanını bulmaya çalışırken karşımıza ithalatçı garantili ibaresi çıkıyor. Peki nedir bu ithalatçı garantisi?

Piyasada bir ürünü üreticisinin bayisi/şubesi veya kendisi satabiliyor. Bunların yanı sıra ürünleri yurt dışından toplu bir şekilde alıp yurt içinde satan firmalarda mevcut. Bu firmalar işlemden de anlaşıldığı üzere yurt dışından ithalat yapıyorlar. Yani ürünleri yurt dışından üreticiden toplu bir şekilde satın alıp ülkemizde satıyorlar. Bu firmalara ithalatçı diyoruz. Bu firmalardan bir ürün aldığımız zaman da aldığımız ürün bozulur veya arızalanırsa garanti olarak cihazı aldığımız yere veriyoruz. Örneğin bir Samsung telefonumuz olsun. Bu telefonu biz X firmasından satın almış olalım. Yarın bir gün Samsung telefonumuz arızalanırsa biz garanti olarak bu telefonu Samsung servisine veremiyoruz maalesef. Gidip cihazı aldığımız X firmasına veriyoruz.

Eğer Distribütör garantili bir ürün olsaydı direkt gidip Samsung servisine verebiliyor olacaktık ama ithalatçı garantili bir ürün olduğu için maalesef bu ürünü yurt dışından ithal edip getiren ve sonra da bize satan firmaya vermek durumunda kalıyoruz. Arada ki fark bu arkadaşlar.

Faydalı bir yazı olması dileğiyle...yes

Görüşmek üzere..heart

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular

KATEGORİLER

Windows
Android
IOS
Nasıl yapılır?
Nedir?
Hata çözümleri
SQL
FastReport
DevExpress
C#
Robot TV YouTube Kanalı
Faydalı içerikler ürettiğimiz YouTube kanalımıza davetlisiniz. Görsele tıklayarak kanalımıza gidebilirsiniz.

Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...