0 oy
5.0k gösterim

Merhaba, Samsung telefonumun S-Pen kalemi ile resim çekemiyorum. Önceden sorunsuz çalışıyordu fakat 1 haftadır kalemi telefonundan selfie çekmek için çıkardığımda kalemin tuşuna basınca telefon resim çekmiyor. Telefonumda ki S-Pen çalışmama sorunu nasıl çözülür?

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

S-Pen tuşu ile resim çekememe sorunu nasıl çözülür?

Android telefonunuzun kalemini çıkarıp S-Pen tuşuna bastığınızda resim çekmemesinin nedenlerinin ne olabileceğini ve bu sorunu nasıl çözebileceğinizi anlatmaya çalışayım. Öncelikle bu sorun neden kaynaklanabilir biraz bundan bahsedelim. Bu sorun telefonunuzun S Pen uzaktan kumanda ayarının kapalı olmasından, S-Pen kaleminizin şarjının bitmesinden, kamera uygulamasındayken S Pen kaleminizin tuşuna bastığınızda uygulama işlevi olarak herhangi bir şey seçilmemesinden veya S-Pen kaleminin/tuşunun arızalanmasından kaynaklanıyor olabilir. Peki ne yapabiliriz? Şimdi sırasıyla uygulayabileceğimiz çözümlerden bahsedelim.

 • S-Pen uzaktan kumanda ayarı açık mı kontrol edelim.
  1. Telefonunuzun Ayarlar ekranına girin.
  2. Ayarlar ekranından gelişmiş özellikler menüsüne girin.
  3. Gelişmiş özellikler menüsünden S Pen menüsüne girin.
  4. S Pen menüsünde ki S Pen Uzaktan kumandası seçeneğine girin.
  5. S Pen Uzaktan kumandası seçeneğine girdikten sonra karşınıza gelen ekranda S-Pen uzaktan kumandası açık mı kontrol edin. 
 • S-Pen kaleminizin şarjının bitmemiş olduğundan emin olun.
  1. Telefonunuzun Ayarlar ekranına girin.
  2. Ayarlar ekranından gelişmiş özellikler menüsüne girin.
  3. Gelişmiş özellikler menüsünden S Pen menüsüne girin.
  4. S Pen menüsünde ki S Pen Uzaktan kumandası seçeneğine girin.
  5. S Pen menüsüne girdiğiniz zaman bu ekranda kaleminizin şarjını kalem resminin üzerinde yüzdeli olarak görebilirsiniz. Örneğin; %100 gibi. Kaleminizin şarjının bitmemiş olduğunu kontrol edin.
 • Kamera uygulamasının S-Pen tuşuna basma işlevinin fotoğraf çekme işlevine ayarlı olup olmadığını konrol edin.
  1. Telefonunuzun Ayarlar ekranına girin.
  2. Ayarlar ekranından gelişmiş özellikler menüsüne girin.
  3. Gelişmiş özellikler menüsünden S Pen menüsüne girin.
  4. S Pen menüsünde ki S Pen Uzaktan kumandası seçeneğine girin.
  5. S Pen uzaktan kumandası seçeneğine girdikten sonra alt tarafta uygulama işlemleri kısmında kamera uygulamasını bulun.
  6. Kamera uygulamasını bulduktan sonra yanında ki açma kapama butonunun aktif olup olmadığını kontrol edin. Pasifse aktif hale getirin.
  7. Kamera uygulamasının yanında ki buton aktifse hemen altında ki Tek Basma işlevinin Fotoğraf çekme olarak ayarlı olduğundan emin olun. Farklı bir şey ayarlıysa üzerine dokunarak fotoğraf çekme işlevine atayın.

Bunlara rağmen halen sorununuz çözülmediyse telefonunuzun yazılımsal bir güncellemesi var mı kontrol edin. Aşağıda ki videodan Android işletim sisteminizin güncellemesi var mı yok mu nasıl kontrol edebileceğinizi uygulamalı olarak görebilirsiniz.

Telefonunuzun yazılımı güncelse son çare olarak telefonunuzu formatlayabilirsiniz. Yazılımsal bir sorundan ötürü sorun oluşmuş olabileceğinden formattan sonra sorununuz çözülebilir. Samsung telefonunuza nasıl format atabileceğinizi bilmiyorsanız aşağıda ki videomuzu izleyebilirsiniz. Telefonunuzu formatladıktan sonra telefonunuzda ki tüm verilerin (resimlerin,videoların, uygulamaların vs) silineceğini unutmayın. Kısaca telefonunuz satın aldığınız hale geri dönecek. 

Bu işlemlere rağmen halen sorununuz çözülmediyse telefonunuzun garantisi varsa kalemiyle birlikte garantiye göndermenizi tavsiye ederiz. Garantisi yoksa da yine yetkili servisine telefonunuzu vererek ücret karşılığında yaptırılmasını sağlayabilirsiniz.

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
24 Nisan 2022 BUŞRA BAYKAL sordu

Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...