0 oy
1.6k gösterim

Bilgisayar açılırken 3rd Master hard disk S.M.A.R.T Command Failed Press F1 to Resume şeklinde bir hata alıyorum. Bilgisayar bu hatada kalıyor bu hatadan ileriye gitmiyor ve açılmıyor bilgisayar. Ne yapmalıyım?

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Bilgisayar açılırken 3rd Master hard disk S.M.A.R.T Command Failed Press F1 to Resume şeklinde bir hata alıyorsanız öncelikle bu hatanın ne hatası olduğundan bahsedeyim. 3rd Master hard disk S.M.A.R.T Command Failed Press F1 to Resume hatası HDD yani hard disk hatasıdır. Bu hatayı alıyorsanız hard diskiniz ile ilgili bir sorun yaşıyorsunuz demektir. F1 tuşu ile bu hatayı geçip bilgisayarınızın açılmasına devam etmesini sağlayabilirsiniz.

3rd Master hard disk S.M.A.R.T Command Failed Press F1 to Resume hatasının çözümü için ne yapılabilir?

  • Hard diskinizin DATA ve POWER kablosunu değiştirin. 
  • Hard diskinizin DATA ve POWER kablolarını farklı girişe takmayı deneyin.
  • Hard diskini değiştirin. Evet yanlış okumadınız. Bu hatayı alıyorsanız ve yukarıda ki dediklerimi yaptıysanız muhtemelen hard diskinizin ömrü dolmuştur. Artık hard diskinizi değiştirmeniz gerekmektedir. 

Hard diskimin ömrü doldu mu nasıl öğrenebilirim? derseniz aşağıda ki hard disk test etme videomuzu izleyebilirsiniz.

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular


Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...