0 oy
6.3k gösterim
Whatsapp da yaptığımız durumlara eklediğimiz konumlarda kendi konumumu nasıl ekleyebilirim? Örneğin Whatsapp duruma evimin konumunu nasıl isimle kaydedebilirim? Pınar & Ali homes gibi mesela.. şimdiden teşekkürler

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

WhatsApp konumuna adres kaydetme işlemi oldukça basit. Ufak bir kaç işlem ile Whatsapp konumlara kendi adresimizi isimlendirerek kaydedebiliriz. Whatsapp konumlara kendi adresimizi eklemek için aşağıda ki adımları uygulamanız yeterli olacaktır. Whatsapp durumlar da ki konumları Foursquare uygulaması üzerinden alıyor. Yani Foursquare de tanımlı olan adresimiz otomatik WhatsApp durumlardaki konuma yansıyor. 

WhatsApp da ki konuma kendi adresimizi isim vererek nasıl kaydedebiliriz? 

 1. Öncelikle aşağı da ki linklerden telefonunuza uygun olan Foursquare uygulamasını kurun.
  Android için Foursquare indir
  Iphone için Foursquare indir
 2. Foursquare uygulamasını telefonunuza kurduktan sonra hesabınız varsa hesabınızla giriş yapın hesabınız yoksa yeni bir hesap oluşturup giriş yapın.
 3. Giriş yaptıktan sonra direkt ana ekrana gelen arama kısmına WhatsApp konumlarda görünmesini istediğiniz ismi yazıp arama yapın. Dediğiniz gibi Pınar & Ali homes yazabilirsiniz.  
 4. Arama yapınca ekranınıza büyük ihtimalle alakasız bir sürü yer gelecektir. Bunları önemsemeyin sayfayı aşağıya doğru kaydırın. 
 5. Sayfayı aşağı doğru kaydırınca sayfanın en altında "Aradığın şeyi göremiyor musun? Her zaman Yeni bir mekan ekle" ibaresini göreceksiniz. Burada ki yeni bir mekan ekle butonuna dokunun.
 6. Mekan ekle dediğiniz zaman karşınıza mekan ekleme ekranı açılacaktır. Bu ekrandan isim kısmına WhatsApp konumlarda haritada görünmesini istediğiniz isimi yazınız. Örneğin: Pınar & Ali homes
 7. İsim yazdıktan sonra hemen altında ki haritaya dokunun ve haritadan konumunuzu eklemek istediğiniz noktanın üzerine gelip Harita İğnesini İndir butonuna basın.
 8. Daha sonra ekranın sağ üst köşesinde ki Onayla butonuna dokunun.
 9. Onayla butonuna dokunduktan sonra ekranın altında görünür hale gelen Adres bilgilerinizi eksiksiz doldurun. 
 10. Alanları eksiksiz doldurduktan sonra alttan sonraki adım butonuna dokunun.
 11. Daha sonra açılan ekrandan bir kategori seçiniz. Seçtikten sonra sonra ki adım diyiniz.
 12. Bundan sonra karşınıza bu adresle ilgili bir kaç tane soru gelecektir. Bu soruları yanıtlayın. Son soruda gizlilik seçeneği sorulacak. Konumunuz özel mi yoksa herkese açık mı olsun diye sorulacak. Buradan herkese açık demeniz gerekiyor.
 13. Sorulardan sonra adresiniz başarıyla eklenecektir. Bu eklediğiniz adresin WhatsApp konum da ki haritaya yansıması bazen birkaç saat bazense birkaç gün alabilir

Bu işlemleri uygulayarak Whatsapp uygulamasına kendi konumuzu başarıyla  ekleyebilirsiniz.


 

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular


Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...