0 oy
7.5k gösterim

LG Smart TV de TRT TV uygulamasını açtığımda Ağ Hatası (3) DNS bulunamıyor. Lütfen DNS sunucu ayarlarını kontrol edin veya internet hizmet sağlayıcınız ile iletişime geçin. şeklinde bir hata veriyor. LG Smart TV Ağ Hatası (3) sorununu nasıl çözebilirim?

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

LG Smart TV de ki TRT TV uygulamasının Ağ  Hatası (3) DNS bulunamıyor. Lütfen DNS sonucu ayarlarını kontrol edin veya internet servis sağlayıcınız ile iletişime geçin hatası çözümü için yapabileceğiniz işlemleri aşağıya listeledim. Bu işlemlerle TRT TV uygulaması açılmama sorununu çözebilirsiniz.
 

  1. Televizyonunuzu kapatın. Daha sonra internete bağlı olduğunuz modemi kapatın, 15-20 saniye bekleyip modemi açın. Modemde internet ışığı yandıktan sonra televizyonunuzu açın. LG Smart TV Ağ Hatası sorunu çözüldü mü kontrol edin.
  2. Birinci Işlem işe yaramazsa akıllı televizyonunuzda ki menüden uygulamalarım menüsüne girin. Uygulamalarım menüsünden TRT TV uygulamasını bulup kaldırın. TRT TV uygulamasını kaldırdıktan sonra uygulamalardan TRT TV uygulamasını bulup tekrar kurun. Kurulum tamamlanınca sorununuz çözüldü mü kontrol edin.
  3. Sorununuz halen çözülmediyse televizyonunuzun bağlı olduğu interneti değiştirmeyi deneyin. Örneğin televizyonunuza evinizdeki internetten kablosuz olarak bağlamıyorsanız kablolu bağlanmayı deneyin. Kablolu bağlanma şansınız yoksa telefonunuzun internetini paylaştırarak telefonunuzdan internete bağlanmasını sağlayın. Internet paylaşımı yapmayı bilmiyorsanız aşağıda Android telefonlarda internet paylaşımı nasıl yapılır? adlı videomuzu izleyebilirsiniz 
  4. Bu işlem de sorununuzu çözmediyse çözüm için son çare olan Televizyonu fabrika ayarlarına döndürme işlemini uygulayın. Televizyonunuzun menüsüne girin. Menüden genelde Genel Ayarlar içerisinde yer alan Fabrika Ayarlarına Dön seçeneğini seçip televizyonunuzu sıfırlayın. Bu sıfırlama işleminden sonra bütün kanallarınızın silineceğini ve tekrar kanal taraması yaptırmak zorunda kalacağınızı unutmayın. Kanal taramasından sonra bir de kanallarınızı düzenlemek zorundasınız.
  5. Bu işlemleri uygulamanıza rağmen sorununuz çözülmediyse TRT TV yi alternatif olarak nasıl kullanabileceğinizi anlatalım. Televizyonunuzun internet tarayıcısını açın. Açtıktan sonra yukarı da ki adres satırında (www ile başlayan yer) yazanları tamamen silin. Sildikten sonra adres satırına trt.tv yazıp tamam diyin. Tamam dedikten sonra TRT TV uygulamasının içinde yer alan dizilerin, programların vs aynısının burada da yer aldığını göreceksiniz. TRT.TV sitesi açıldıktan sonra üstte ki yıldız işaretinden sayfayı Favorilerinize ekleyin. Eklerken size bunun kısayolunu televizyonunun ana ekranına da ekliyim mi diye soracaktır. Buradan ekle dediğinizde aynı TRT TV uygulamasında olduğu gibi buranın kısayolu da televizyonunuzun ana ekranına eklenecektir. Direkt oradan buraya giriş yapabilirsiniz. TRT TV uygulamasını açtığınızda gelen videolar aslında trt.tv sitesi üzerinde gördüklerinizden ibaret. Biz siteye TRT TV uygulaması üzerinden giremeyince bu şekilde normal internet tarayıcısı üzerinden girdik.
Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular


Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...