0 oy
303 gösterim
1000 abone sınırı geleli moralim çok bozuldu. Şuan 600 abonem var ancak bir türlü yükselemedim nasıl bir çözüm bulabiliriz? Youtube de abone mi nasıl arttırabilirim?

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Youtube de nasıl abone arttırabilirim?
Youtube de kanalınızın abonesini arttırmak için uygulayabileceğiniz 7 altın kuralı sizlere olabildiğince anlaşılır bir şekilde anlatmaya çalıştık. Burada anlattığımız 7 altın kural Youtube de abonelerinizi arttırma ve hızlı bir şekilde büyümenizi sağlayacaktır.

1 - Ne Tarz Bir Kanal Açacağınıza Karar Verin
Youtube de abone arttırmak için öncelikle kanalınızda yayınlayacağınız içerik türünü belirlemeniz gerekiyor. Örneğin bir oyun kanalı açacaksanız haliyle kanalınızda oyun videoları olacaktır. Siz oyun videoları içeren kanalınıza yemek tarifi videoları yüklerseniz oyun videosu izlemek için kanalınıza abone olan kullanıcılar veya abone olmak isteyen kullanıcılar abone olmazlar. Bu yüzden öncelikle Youtube de ne tarz içerik üreteceğinize karar vermelisiniz. Bu kararı verdikten sonra geriye özgün videolar yapmak kalıyor. 

2 - Youtube Kanalınıza Düzenli Videolar Yükleyin
Oyun kanalı açtıysanız her gün oynadığınız oyunların videolarını atmaya çalışın, yemek kanalı açtıysanız aynı şekilde düzenli olarak yemek tarif videoları atmaya çalışın. Çünkü ikinci büyük etken ise düzenli video atmaktır. Düzenli video atarsanız hem elinizde ki abonelerinizi kaybetmezsiniz hemde yeni aboneler kazanmaya devam edersiniz.

3 - Videolarınızı olabildiğince kaliteli bir şekilde düzenlemeye çalışın
Elbette her kanalın ilk videosu gerçekten çok kötü olabilir ama her yeni videonuz bir önceki videonuzdan daha kaliteli olsun. Kaliteliden kastımız hem içerik olarak hem de edit olarak. Videolarınızı ne kadar kaliteli düzenlerseniz abone kazanma sayınız da bu oranda artacaktır. Çünkü çoğu kişi videolarını düzenlemeden atan kişilerin videolarını izlerken haz almaz ve haliyle abone de olmaz. Videolarınızı olabildiğince güzel düzenlemeye çalışın.

4 - Videolarınıza güzel ve tutarlı başlıklar yazın
Videolara tutarlı başlık yazmak ne demek diye düşünenler olabilir. Tutarlı başlıklardan kastımız video içeriği ne ise video başlığınızda video içeriğine göre bir başlık olsun. Örneğin haber sitelerin yaptığı gibi "büyük patlama, 50 kişi öldü" şeklinde bir başlık atıp haber içeriğinde de hindistanda ki bir patlamadan bahsetmeyin. Video içeriğiniz ne ise video başlığınızda dikkat çekici fakat içeriği anlatan bir şey olsun.

5 - Videolarınızın küçük resimlerini mutlaka düzenleyip ayarlayın
Videolarda normalde küçük resim varsayılan olarak yüklediğiniz videonuzun herhangi bir kısmından bir kare olur. Siz bu küçük resimi değiştirmeden videonuzu ayarlayıp yayınlarsanız videonuzun daha az izlenme almasına haliyle daha az abone elde etmenize neden olacaktır. 1280x720 boyutlarında bir önizleme resmi hazırlayarak varsayılan önizleme resmini değiştirin.

6 - Videolarınızın açıklama kısmında videonuzdan bahsedin
Videoların açıklama kısmına çoğu kişi sadece sosyal medya hesaplarını koyar. Halbuki bu büyük bir hatadır. Videolarınızın açıklama kısmına yazacağınız metinler videonuzun internette bulunabilirliğini arttırmakla birlikte kullanıcıların videolarınızı izlemeden de bilgi sahibi olmalarını sağlar. Videonuzun açıklama kısmına videonuzdan en az bir paragraf kadar bahsetmenizi öneririz. Açıklamadan ziyade ziyaretçilerinizin izlemesini önerdiğiniz başka videolarınızın linkini de bırakabilirsiniz. Örneğin; "Bir önce ki videom olan Everest'e tırmanma adlı videomu izlediniz mi?" şeklinde izleyicilerinizi diğer videolarınıza da yönlendirebilirsiniz.

7 - Videonuzun etkiketler kısmına kullanıcıların arayabileceği şekilde etiketler yazın
Videolarda bulunan etiketler bölümüne kullanıcıların internette arayabileceği olası kelimeleri yazın. Örneğin youtube para kazanma, youtube abone nasıl arttırılır, youtube kanal büyütme gibi. Videonuza bu tarz etiketler yazmak videonuzun Google, Youtube, Yandex ve diğer arama motorlarında çıkmasını sağlar. Bu da size yeni aboneler ve izlenmeler kazandırır.

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular


Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...