0 oy
274 gösterim
Bilgisayarda oyun oynarken bazen CRITICAL_PROCESS_DIED şeklinde bir mavi ekran hatası alıyorum. Bu hatayı aldığımda bilgisayar kapanıyor. Kapandıktan sonra tekrar açabiliyorum ama bu sorun artık son günlerde sık yaşanmaya başladı. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Bilgisayarımda virüs taraması yaptırdım virüs olmadığına eminim. Malwarebytes, Avast, AVG, KasperSky bilindik bütün programlarla tarattırdım ama virüs falan bulamadım bilgisayarda. Yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ediyorum

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

CRITICAL_PROCESS_DIED hatasının çözümü için aşağıda ki işlemleri uygulayabilirsiniz. Bu hata bilgisayarınız da ki hard diskten veya RAM den kaynaklanıyor olabilir. 

  1. Hard disk kablolarınız bilgisayarınıza tam oturmuş mu kontrol edin. Gerekirse hard diskinizin POWER (elektrik) ve DATA (veri) kablolarının anakartta yerlerini değiştirip farklı bir yere takın.
  2. Bilgisayarınızda ki takılı RAMlerini çıkarıp RAM pinlerini fazla bastırmadan bir silgi ile silin ve geri takın. Dizüstü bilgisayarınızda RAM'i nasıl çıkaracağınızı bilmiyorsanız aşağıda ki videomuzdan öğrenebilirsiniz.
  3. Hard diskinizin sağlık durumunu kontrol edin. Aşağıda ki videoda hard diskinizi nasıl test edebileceğinizi uygulamalı olarak anlattık.
  4. RAM testi yapın. RAM testini memtest uygulaması ile yapabilirsiniz. Memtest uygulamasını indirmek için BURAYA tıklayabilirsiniz.
Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular


Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...